Закон про підкуп виборців набув чинності. Каратимуть тюрмою і тих, хто продає свій голос

Цей закон ще називають «законом про покарання за підкуп виборців», тому що він, зокрема, посилює кримінальну відповідальність за підкуп виборця чи учасника референдуму в Україні. Згідно з чинним законодавством, з моменту оприлюднення він набуває юридичної сили, передає DW.

Відтепер караються: прийняття пропозиції, обіцянки або одержання виборцем для себе чи третьої особи неправомірної вигоди за вчинення чи не вчинення будь-яких дій, пов’язаних з голосуванням. За це — штраф від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Або виправні роботи строком до двох років чи обмеження волі на такий самий термін. Тобто, виборець, який дав себе підкупити, повинен також розраховувати на покарання.

Особи, які запропонували, пообіцяли чи надали виборцеві такий підкуп, мають бути покарані обмеженням волі на строк до трьох років. Або ж позбавленням волі на такий самий строк з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від 1 до 3 років.

Якщо підкуп здійснюється шляхом надання якихось вигод підприємствам, установам чи організаціям — передбачуваний строк ув’язнення виростає — від двох до чотирьох років. Якщо ж подібне буде здійснено групою за попередньою змовою — такий злочин має кваліфікуватись, як тяжкий (до 7 років ув’язнення).

Перелік злочинів, яких включено до нового закону, доволі широкий і покликаний виключити можливість неправочинного впливу на процес голосування та передвиборчої агітації. Новий закон набув чинності за три дні до голосування на дострокових парламентських виборах, які повинні відбутися в Україні цієї неділі, 26 жовтня.