nafta

Про це в п’ятницю повідомив “Офіційний журнал ЄС”, передає Українська правда.

Крім того, ЄС увів обмеження на співпрацю з Росією у сфері розробки родовищ нафти, яку важко добувати.

Згідно із повідомленням “ІТАР-ТАСС“, ЄС ввів заборону на торги облігаціями цих компаній з терміном обігу понад 30 днів і участь в організації випусків таких паперів.

ЄС також ввів заборону на організацію боргового фінансування для трьох найбільших оборонних концернів Росії – “Уралвагонзавода”, “Оборонпрома” і Об’єднаної авіабудівної корпорації (ОАК). ЄС заборонив торги облігаціями цих підприємств з терміном обігу понад 30 днів і участь в організації випусків таких паперів.

В списку санкцій Євросоюзу включені дев’ять російських оборонних концернів – це концерн “Сіріус”, “Станкоінструмент”, “Хімкомпозіт”, концерн “Калашников”, Тульський збройовий завод, “Технології машинобудування”, “Високоточні комплекси”, концерн ППО “Алмаз-Антей” і НВО “Базальт”. Поставки європейських технологій подвійного призначення цим компаніям забороняються з 12 вересня.

Напередодні прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що його країна шкодує через те, що Євросоюз вирішив продовжити розмову мовою санкцій.

“Ми шкодуємо у зв’язку з ухваленням рішення про введення чергових санкцій з боку країн ЄС. Неодноразово висловлювали свою незгоду і нерозуміння з приводу тих санкцій, які приймалися раніше, і вважали, і вважаємо їх незаконними”, – сказав він.

“Санкції, безумовно, спричиняють певний дискомфорт для російської сторони. Разом з тим, не можна не розуміти, що так чи інакше платити за рахунками за ці санкції доведеться і європейським компаніям, а також платникам податків, що, власне, вже й відбувається”, – додав Пєсков.

Водночас віце-прем’єр уряду Росії Дмитро Рогозін назвав введення санкцій проти Росії з боку Заходу “стратегічною помилкою” і “великим прорахунком”.

При цьому він послався на те, що дії Росії стають “злішими”.

“Ми стаємо злішими, нам стає цікавіше, ми починаємо працювати більш організовано, дисципліновано. І в цьому дуже великий прорахунок Заходу”, – заявив Рогозін в ефірі телеканалу “Росія 24”.

Рогозін також недвозначно зазначив, що санкції проти Росії будуть враховані під час формування держпрограми озброєнь на 2016-2025 роки.