20000003752

Подумати двічі над купівлею іноземної валюти українців закликав економіст, президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко. Він зазначив, що в такій кризовій ситуації як сьогодні, краще витратити свої гривневі заощадження на нерухомість або покласти їх на депозит у великому комерційному або в державному банку.

“Ви можете зараз дорого купити долари, а потім курс скотитися вниз, ризик такий є, але, на жаль, є також ризик, що ми можемо побачити курс більше 20. Ситуація у нас не зрозуміла, – сказав він.

У свою чергу, керівник інформаційно-аналітичного центру Forex Club в Україні Микола Іванченко, висловив думку, що одним з виходів може стати покупка товарів тривалого користування, таких як автомобіль, меблі або електроніка.

Тим же, хто хоче, не тільки не втратити гроші, а ще й заробити, експерт порадив пошукати для вкладення активи, які ростуть в ціні, не дивлячись на ситуацію в країні.

“Це можуть бути метали, наприклад, золото. Але тільки, якщо говорити про довгострокову перспективу, тому що ми не можемо сказати, що в найближчі півроку золото буде зростати. А якщо брати з перспективою року на три, то вкладення в дорогоцінний метал виправдано . Вкладати також варто у фондові активи, особливо активи інших країн. Ми бачимо, що продовжує рости в ціні американський фондовий ринок. Американські акції базових компаній технологічного сектора, медичні компанії, а також азіатський фондовий ринок”, – .. сказав Іванченко.

У свою чергу економіст Володимир Головко зазначив, що кращим вкладенням гривневих активів, для охочих заробити може стати розвиток власного бізнесу. “Така різка девальвація створює нові ніші на різних ринках, особливо тих, які орієнтуються на експорт. Якщо є гроші, думайте про створення бізнесу. А якщо не хочеться, то вкладайте в своє здоров’я і в сьогоднішній день”, – додав Головко.