yanik

Екс-президент України Віктор Янукович заявив, що його намагалися вбити. За його словами, збройний напад на його кортеж стався 22 лютого, коли він їхав до Харкова і Донецька на зустріч із соратниками. “Мій кортеж був кілька разів обстріляний. Один з охоронців отримав поранення.

Саме тому мені необхідно було переїхати в те місце, де силовики ще зберігали вірність присязі, підпорядковувалися Головнокомандувачу”, – сказав Янукович в інтерв’ю виданню “Аргументи і факти”. За словами екс-президента, після замаху він змінив маршрут і поїхав до Криму. “Вже коли я перебував у Криму, переді мною ясно постало питання: що робити далі? Про добровільну здачу в полон не могло бути й мови. Змовникам живий Янукович як свідок злочинів був не потрібен.

Залишалося два варіанти: або я використовую вірні мені сили і відновлюю конституційний лад в Україні, або я змушений буду виїхати з країни”, – розповідає Янукович.

Але виплив гучний скандал щодо Кучми:  Екс-глава держави каже, що він вибрав виїхати з країни, у іншому випадку в Україні розпочалася б громадянська війна. “Навіть за даними офіційних соціологічних опитувань, проведених у лютому 2014 р., 47% населення країни підтримували Майдан, а 46% виступало проти. У цьому випадку лінія фронту приблизно проходила б по Дніпру. І ту трагедію, яку зараз переживає Донбас, відчула б на собі вся Україна”, – сказав Янукович.

Нагадаємо, будучи президентом, Янукович не покарав винних у розгоні і вбивствах людей на Майдані, його фракція підтримала диктаторські закони, а після цього він втік до Москви, де підтримав введення російських військ на територію України.