yatseniukУкраїна з початку поточного року спожила природного газу на 16% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, відкриваючи засідання уряду, повідомляє “ЛІГАБізнесІнформ”.

“Що стосується газу, то сьогодні я отримав статистику по споживанню. Є певна позитивна тенденція. Загалом з початку року ми спожили газу на 16% менше ніж минулого року”, – сказав прем’єр.

Яценюк нагадав, що активно займатися економією і встановленням лімітів газу уряд почав тільки в квітні.

“Цього поки недостатньо, щоб легко пройти зиму, але ті заходи, які робляться урядом по економії газу і диверсифікації поставок дуже важливі для того, щоб пройти опалювальний сезон”, – підкреслив він.

Як повідомлялося раніше, умови поставки російського газу на майбутній осінньо-зимовий сезон будуть визначені або в рамках компромісу на газових переговорах України і Росії за участю ЄС, або Стокгольмським арбітражем, і Україна намагається прискорити досягнення визначеності в цьому питанні.

Як відомо, прибуток Газпрому в першому півріччі 2014 року скоротився на 132,105 млрд рублів (майже $3,3 млрд) порівняно з аналогічним періодом 2013 року.