За одну ніч на Харківщині повалили дві статуї Леніну (ВІДЕО)

Як зазначив начальник управління міліції Анатолій Дмитрієв, під час демонтажу пам’ятника ніхто не постраждав.

Пізніше губернатор Харківської області Ігор Балута видав розпорядження «Про врегулювання ситуації в області щодо пам’ятників епохи тоталітаризму».

«У зв’язку з розпорядженням від 28 вересня 2014 року № 517 „Про врегулювання ситуації в області щодо пам’ятників епохи тоталітаризму“ слідчим було прийнято рішення про закриття кримінального провадження за ч.2 ст. 298 (знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини) Кримінального кодексу України», — наголошується у повідомленні міліції.

Міліція закрила кримінальне провадження проти людей, що звалили 28 вересня пам’ятник Леніну в центрі Харкова — на площі Свободи. Про це йдеться у повідомленні прес-служби управління міліції в Харківській області.

Водночас, як повідомляє місцеве видання “Міський дозор”, при знесенні пам’ятника постраждалі були. Так, натовп ультрас повалив на землю й побив чоловіка, який кинувся на захист пам’ятника. Крім того, одну людину вдарив по обличчю трос, з допомогою якого валили пам’ятник.

Цієї ж ночі у Харківській області в районному центрі Дергачі впав місцевий пам’ятник Іллічу. Про це у своєму Facebook близько 1:00 29 вересня повідомив радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко.