http://image.tsn.ua/media/images3/original/Nov2014/384577838.jpg  Видання також пишуть про збільшення кількості російських військових підрозділів і техніки на кордоні з Росією, а також на території, підконтрольній сепаратистам, пише ТСН.

 

Майже всі в один голос заявляють, що Росія готується до наступу і їй в цьому ніхто не завадить. Читайте також: Буремний Донбас: неконтрольований потік вугілля, скандал навколо шахт та нерішучість Києва Наприклад, The New York Times пише про певну “ірано-українську угоду”.

 

Автор статті стверджує, що згідно з цими домовленостями президент РФ Володимир Путін нібито повинен підтримувати і всіляко допомагати підписанню ядерної угоди Заходу з Іраном. У відповідь на таку підтримку США “закриють очі” на ескалацію російських військ на кордоні Росії і України, а також на територіях, підконтрольних бойовикам. Про те, що Україна може “вибухнути” в найближчі 48 годин пише автор американського видання The Daily Beast. Попри угоду про припинення вогню, військові дії на сході країни тривають. Різні фактори, зокрема, наближення зими, допомагають підняти напругу до межі, що з дня на день може призвести до “вибуху”. Про це видання запевняв прокремлівський політолог Сергій Марков.

 

За його словами, без багаторівневої допомоги російської сторони сепаратисти на сході України ніколи б не змогли витримати українського натиску. Марков при цьому звинувачує українських офіційних осіб в порушенні угоди про припинення вогню. Крім того, він додав, що в планах сепаратистів – взяти під контроль Піски, Авдіївку та Щастя. Читайте також: Луганські бойовики переходять на “казармений режим”, а під Новоазовськ звозять “Панцирі” Про те, що Київ побоюється нового наступу сепаратистів на Донбасі, пише і французька газета Le Monde.

 

Автор статті нагадує, що схід України в минулі вихідні пережив найзапекліші бої за більш ніж два місяці з моменту підписання 5 вересня Мінського договору про припинення вогню, умови якого були виконані лише частково. Крім того сильного удару Мінські угоди зазнали й від псевдовиборів в “ДНР” та “ЛНР”. “За словами української влади, вони готові до відновлення широкомасштабних військових дій. Але інтенсивність бойових дій в останні дні і прибуття масивного підкріплення, ймовірно, застали їх зненацька”, – пише автор статті. Водночас оглядач журналу Forbes пише, що США зараз забули про Україну. “Протягом кількох тижнів увага США зосереджена на різних проблемах, тільки не на ситуації в Україні”, – зазначає він. “Ебола, ІГІЛ та вибори в Сенат були головними темами в пресі і на телебаченні. Але в розпал всього цього, ми не звертали уваги на кризу в Україні, яка продовжує розколювати Схід країни і являє собою серйозну загрозу для демократії в Європі та в усьому світі”, – додає автор.

 

Як і його колеги з інших західних видань він констатує, що останні новини з Донецька свідчать про те, що обстріл і артилерійський вогонь не припиняються відтоді, коли у вересні було підписано угоду про припинення вогню, перемир’я з самого початку було хитким. У зв’язку з цим журналіст заявив, що “дуже важливо, щоб українське питання знову посіло одне з головних місць на порядку денному в США. Вони як і раніше потребують нашої допомоги – як економічної, так і військової, – в цій боротьбі за свою незалежність від Росії”. Водночас, нагадаємо, згідно з останніми даними РНБО, Росія суне 130 танків і 280 БТРів до лінії розмежування на Донбасі. Крім того, за минулу добу бойовики 44 рази обстріляли позиції сил АТО на Донбасі.