liustratsiya

Закон визначає правові та організаційні засади проведення перевірки державних службовців та прирівняних до них осіб, посадових осіб органів місцевого самоврядування “з метою відновлення довіри до влади та створення умов для побудови нової системи органів влади у відповідності до європейських стандартів”, зазначає прес-служба президента.

З самого початку чимало українців висловили свою чітку позицію щодо даного закону: він не на часі і потребує  доопрацювання та вдосконалення.

Опозиційний політик Володимир Клюс так прокоментував дану новину:

«Вчора Президент підписав закон про люстрацію. Складається враження, що військові дії на Донбасі – не кінець… Тепер чиновникам розв’язали руки для війни всередині країни та «полювання на відьом». Набуття чинності закону «Про очищення влади» – це початок масштабної кампанії політичних репресій».

Політик переконаний, що закон про люстрацію, розроблений і прийнятий цією владою порушує права більше мільйона чоловік. Ці люди можуть бути звільнені без пред’явлення звинувачень, навіть якщо вони не зробили нічого поганого.

«Закон порушує українську Конституцію, права людини. Це прояв слабкості перед тиском на Президента»наголосив Володимир Клюс.

Він зауважив, що навіть генеральний прокурор, призначений Президентом заявив, що закон про люстрацію є неконституційним. Західні експерти також заявили, що закон недоречний і порушує європейські закони в сфері прав людини.

«Національний уряд ще раз скористався своєю владою для реалізації репресивної політики, в якій просувають свої політичні інтереси при повній зневазі до Конституції, прав людини або турботи про сім’ї, які постраждають від даного рішення...» – підсумував Клюс.

Слід зауважити, що «Опозиційний блок» заявив про створення громадського руху по захисту прав людей ,постраждалих від закону «Про очищення влади».