Картинки по запросу YouControl допоможе НАКО протидіяти корупції у сфері безпеки та оборони

Вони підписали меморандум про співпрацю, за умовами якого НАКО отримує вільний доступ до аналітичної системи як допомогу у втіленні своєї антикорупційної діяльності, Про це пишуть Версії з посиланням на YouControl.

Місія YouControl покликана сприяти розвитку прозорого бізнес-середовища та економіки в цілому. Вже понад 250 громадських організацій користуються системою YouControl для проведення економічних розслідувань, аналізу держзакупівель та декларацій чиновників. За останній рік вони здійснили понад 1,5 тисячі публікацій. Крім того, команда YouControl провела навчальні тренінги у 13 містах України щодо інструментів ділової розвідки для журналістів та громадських активістів.

Компанія в межах соціального напрямку вже давно співпрацює з Transparency International Ukraine як з ключовою організацією у боротьбі з корупцією в Україні та підтримує її ініціативи. Нещодавно почали співпрацю з Dozorro, а сьогодні раді підтримати і НАКО.

“З доступом до сервісу YouControl аналітики НАКО зможуть більш ефективно і швидко вивчати фактологічну інформацію про потенційні точки конфлікту інтересів у економіці оборонного сектору, — каже Олена Трегуб, генеральний Секретар НАКО,— У той час коли бюджет України на оборону зростає з кожним роком і становить на сьогодні 5% від ВВП, показники прозорості бюджету, видатків і закупівель ніяк не покращуються. Наприклад, 45% закупівель Міноборони є закритими, що є неприйнятно завищеним показником для країни, яка прагне інтегруватися в НАТО. Через надмірну і часто невиправдану засекреченість сектору, НАКО може аналізувати лише неповну  інформацію. Доступ до YouControl розширить спроможність роботи з тими даними, які є відкритими чи частково відкритими, наприклад, щодо закупівель Міноборони та переможців тендерів. В умовах військового конфлікту Україна не може собі дозволити неефективне і нецільове використання коштів на армію”.

 

Про НАКО

Незалежний антикорупційний комітет з питань оборони (НАКО) є спільною ініціативою глобальної Програми протидії корупції у сфері безпеки і оборони Transparency International, що базується у Великобританії, та Transparency International — Україна.

Комітет був заснований у 2016 році за підтримки іноземних урядів – міжнародних партнерів України. НАКО об’єднує українських громадських діячів, журналістів, а також світових експертів для протидії корупції у сфері безпеки та оборони. Комітет складається із трьох представників від України – Олега Рибачука, який є співголовою, Володимира Огризка і Севгіль Мусаєвої, а також із трьох міжнародних членів – Драго Коса, який є співголовою, генерала-лейтенанта Тімоті Еванса та Джеймса Вассерстрома.

Секретаріат НАКО є постійно діючим органом,  що знаходиться у Києві. Його очолює Олена Трегуб. НАКО покликаний оцінити корупційні ризики у сфері оборони та безпеки, надати рекомендації уряду та міжнародним партнерам щодо зниження рівня корупції, сприяти підвищенню прозорості та підзвітності державних органів перед суспільством, підвищенню темпів реформування сектору безпеки та оборони та здійснювати громадський контроль у сфері антикорупційних перетворень державних оборонних структур.