Виготовлення страви відбулось в рамках благодійної акції “З любов’ю героям” в селі Старуня, яку організував голова обласної асоціації сільських і селищних голів, Старунський сільський голова  Іван Мосюк.

Ідею такої благодійної акції Іван Мосюк перейняв з Надвірнянщини, охоче підтримали її і жителі села.

“Ми надихнулись ідеєю провести таку акцію тут. В нашому великому селі відгукнулось багато людей, які хотіли б допомогти військовим, поділитись частинкою своєї душі. Символічно, у нас акція збіглась з третьою річницею трагічних подій на Майдані, коли загинула багато захисників України. Хочемо, щоб хлопці на сході відчували нашу підтримку” – зазначив Іван Мосюк.

Газдині запевняють, що вареники ліпили з любов’ю, щоб бійці, куштуючи їх відчували себе як вдома.

“Це дуже благородна справа, ми в селі, теж хочемо якось долучитись до допомоги хлопцям на сході, подарувати їм частинку домашнього тепла” – каже жителька села Старуня Надія Геник.

“Ми за бійців молимось, переживаєм, просимо Бога, щоб вони повернулись додому живими і здоровими” – кажуть газдині з Надвірнянщини.

Під час виготовлення варенків газдинь надихали учні Старунської школи та аматорські колективи з інших сіл, які демострували музичні номери та створювали теплу атмосферу своєю творчістю.

В рамках акції зліпили близько 10 тисяч вареників. Окрім того, впродовж двох тижнів громада, підприємці Старуні збирали продукти та іншу допомогу, яку також відправлять бійцям. Частинкою тепла з бійцями поділились і діти.