Фахівцями ДУ «Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України» постійно проводиться робота із забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення.
Про це пишуть Версії з посиланням на ДУ «Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України».
У ІІІ кварталі 2017 року було обстежено із застосуванням лабораторних та інструментальних методів дослідження 1022 об’єкти, з них 39 об’єктів централізованого водопостачання; 97 дошкільних навчальних закладів; 464 загальноосвітні навчальні заклади; 79 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку; 76 лікувально-профілактичних закладів охорони здоров’я; 114 об’єктів харчової промисловості, громадського харчування і торгівлі; 23 промислових підприємства.
За мікробіологічними показниками було досліджено 22368 проб води питної централізованого та нецентралізованого водопостачання, води поверхневих водойм І категорії, річкової води водойм ІІ категорії, ґрунту, харчових продуктів. 4,8 % проб не відповідали діючим санітарним нормам і правилам. А саме:
– 29,5 %  нестандартних- вода питна нецентралізованого водопостачання з локальних водопроводів шкіл, дитячих навчальних закладів (ДНЗ), ФАПів та громадських криниць.
 Рожнятівською філією виявлено нестандартні проби води питної за показниками епідемічної безпеки з колодязів 13 ФАПів району,  ДНЗ с. Лоп’янка та 2 ЗОШ – сс. В. Струтин та Вільхівка.
– 21 % нестандартних – вода поверхневих водойм І категорії, які є джерелами централізованого водопостачання: 17 проб – р. Лімниця, 1 проба – Чечвинське водосховище, 1 проба –р.Дністер в Калуському районі.
4,7% нестандартних проб  харчових продуктів.  У Калуші – виявлено бактеріальне забруднення 4 готових страв  з ТзОВ «Рознет» Гостинний дім, 1 проба салату з ТзОВ «555 ТМ», 2 проби тортів з  ДП «РІТЕЙЛ -ЦЕНТР» «Фуршет». У всіх пробах висіяно бактерії групи кишкової палички.
Надвірнянською філією виявлено по 1 бактеріально забрудненій пробі готових страв з харчоблоків загальноосвітніх закладів сіл Пнів, Гвізд, Назавизів, Б. Ослави, Заріччя,  смт. Ланчин та м. Надвірна.
За санітарно-хімічними показниками досліджено 13796 проб об’єктів довкілля, з них 3,6 % проб не відповідають санітарним нормам.
Найбільша питома вага нестандартних проб за санітарно-хімічними показниками виявлялася при дослідженні води питної нецентралізованого водопостачання (11,2 %), атмосферного повітря населених пунктів (2,8%) та харчових продуктів (1,3%).
За результатами лабораторних досліджень керівникам обстежених закладів направлялися письмові рекомендації.
Санітарно-гігієнічною лабораторією Івано-Франківської філії виявлено 68 досліджень атмосферного повітря на автодорогах обласного центру (14,5% від проведених досліджень),  які не відповідали гранично допустимим концентраціям. Перевищення вмісту шкідливих хімічних речовин виявлено на вул.Дністровська,53 (азоту діоксиду, вуглецю оксиду), вул.Незалежності,38 (вуглецю оксиду), вул.Довга,41 (пил), перехрестях вулиць  Вовчинецька-Привокзальна, Галицька-Пасічна-Тролейбусна, (азоту діоксиду, вуглецю оксиду, пилу). За результатами досліджень направлено  інформаційний лист міському голові м.Івано-Франківська.
У ІІІ кварталі 2017 року на території області було зареєстровано 3 спалахи ГКІ, пов’язаних з харчуванням : 2 –в організованих колективах та 1 – в закладі громадського харчування.
Нагадуємо, що дотримання санітарно-гігієнічного режиму на харчоблоках, правил товарного сусідства  продуктів, технології приготування страв, термінів відпуску страв для споживання, та особистої гігієни кожного працівника – основні необхідні заходи з недопущення інфекційної захворюваності та спалахів.