Як писав КУРС, хлопця затримали прикордонники, коли він намагався перейти межу поза прохідним пунктом.

“Підліток не ховався – просто йшов полем. Пункт пропуску “Шегині” залишив збоку на відстані двох кілометрів. “Він вірив, що це можна зробити. Не знаю, що його мотивувало. Може, пригодницькі фільми?” – міркує старший офіцер Західного управління Держприкордонслужби Роман Стахів.

Школяр живе високо в горах у невеличкому селі Акрешори. Звідти до Шегинь понад 300 кілометрів. Їх хлопець подолав за дві доби – спочатку їхав маршрутками, потім ішов пішки. Вдома про похід підлітка навіть не підозрювали, бо він пішов увечері, нікого не попередивши. Мати чекала на нього майже добу, а потім зателефонувала до сільради, йдеться в сюжеті ТСН.

“Знаєте, який для неї стрес, якщо вона онкохвора, після курсу хіміотерапії – і не знаєш, де син! Тільки мала сестра бачила, що взяв рюкзак”, – каже сільський голова Марія Пилип’як.

У притулку, куди мандрівника відвезла поліція, хлопець розповів, що до Польщі прямував заради заробітків. “У нього хвора мати, а батько працює в Польщі, заробляє гроші на операцію матері. Дитина дуже позитивна, видно, що вихована, і хотів таким чином допомогти, щоб врятувати життя і здоров’я своєї мами. Він навіть не сказав їй, щоб її не хвилювати. Він казав, що я до Перемишля дійду, а там знайду якусь роботу, щоби заробити гроші”, – розповіла вихователь-методист Львівського притулку для дітей Галина Маланчук.

Односельці хлопця його мандрівкою вражені. Вчинок вони називають неочікуваним. “Спокійний хлопчина, сім’я нормальна, вдома скандалів не було”, – каже сільський голова. Батька підлітка терміново викликали до України, аби він забрав із притулку дитину. Спілкуватися з журналістами чоловік не захотів. У поліції ж запевнили, що карати рідних за те, що недогледіли сина, не будуть – обмежаться лише бесідою.