Про це пишуть Версії з посиланням на dobryjlikar.

Бiологи виявили молекулярну схожiсть мiж бiлками з їжi, що
викликають алергiчнi реакцiї, i бiлками багатоклiтинних паразитiв. Як з’ясувалося, алергiчнi реакцiї є помилковою вiдповiддю iмунної системи на нешкiдливi речовини з навколишнього середовища.

Як ми знаємо, iмунна система була сформована в процесi еволюцiї, i її головна мета –

протидiяти хворобам, яких переносять паразити. Проте завдяки великим успiхам у медицинi людство зумiло перемогти бiльшiсть таких паразитiв, й iмунна система тепер помилково шукає алергени в їжi або повiтрi.

Дослiдники на чолi з Нiколасом Фернгемом використовували методи обчислювальної бiологiї, щоб розрахувати, якi саме бiлки з органiз у черв’якiв-паразитiв можуть викликати таку алергiчну реакцiю. Як  з’ясувалося, один з таких бiлкiв входить до складу пилку рослин, який є дуже поширеним алергеном.

“Алергiя – це цiна, яку людство платить за порятунок вiд паразитiв”, — заявив доктор Фернгем. Висновки Фернгема та його колег можна пiдтвердити ще й iншими даними: так, дослiдження народiв, якi провадять примiтивний спосiб життя, показало, що бактерiї i паразити, якi живуть в їхньому органiзмi, захищають їх
вiд безлiчi хвороб, характерних для сучасних розвинутих суспiльств. Таким чином, втрата кишкових мiкробiв i хробакiв-паразитiв є одним з факторiв, що сприяють аутоiмунним хворобам.