На Надвірнянщині оголосили карантин через спалах чуми у свиней

Встановлено зону захисту, в яку входить територія сіл Камінне і Цуцилів Надвірнянського району та зону нагляду у радіусі 20 кілометрів  від межі зони захисту.

Про це йшла мова під час засідання в Івано-Франківській облдержадміністрації, пишуть Версії з посиланням на прес-службу ОДА.

В епізоотичному вогнищі знищено та спалено все наявне свинопоголів’я, предмети догляду, залишки кормів, підлогу, дерев’яні щити-перегородки та інший контамінований інвентар. Про це повідомив начальник головного управління Держпроспоживслужби в області Роман Гурський.

Проведена дезінфекція у приміщеннях, де утримувались свині, підсобних приміщень задіяних у процесі вирощування та прилеглої території господарства, місце спалення та захоронення трупів свиней, транспортні засоби, задіяні для перевезення трупів свиней до місці спалення та захоронення.

Також виставлено два ветеринарно-поліцейські пости при в’їзді та виїзді зі сторони села Цуцилів та села Камінна на територію неблагополучного пункту щодо АЧС та перекриті додаткові дороги.

Облаштовано дезбар’єри та забезпечено цілодобове чергування ветеринарними спеціалістами і працівниками Національної поліції. Територія закрита, виставлені попереджувальні знаки «Карантин» та знаки, які вказуються на об’їзд карантинної зони.

«Це перший такий значний випадок спалаху епідемії в області, тому ми акумулювали всі сили, щоб максимально швидко вирішити це питання. Проте, процес карантину триватиме не менше 40 днів. Маємо розуміти це і бути готовими», – прокоментувала Марія Савка, перша заступниця голови обласної адміністрації.

Як відомо, 24 березня зареєстровано загибель свиней в приватному господарстві у селі Волосів, де утримувалось 45 голів свиней.

Групою спеціалістів проведено епізоотичне розслідування за фактом загибелі свиней, паталого-анатомічний розтин трупів свиней та відібрано 13 проб біологічного матеріалу для проведення лабораторних досліджень зі встановлення причини загибелі тварин.

Як повідомив  Роман Гурський, відібраний біологічний матеріал було доставлено на лабораторні дослідження. Виявлено ДНК вірус африканської чуми свиней.

Африканська чума свиней не впливає на здоров’я людини, оскільки людський організм не чутливий до даного збудника. У разі виникнення спалаху, людина може бути тільки переносником вірусу серед свиней і сприяти подальшому поширенню інфекції.