ato

Виступаючи перед присутніми, співголова комітету заступник голови ОДА Сергій Адамович повідомив, що україно-датська компанія «Даноша» вже перерахувала у фонд допомоги прикарпатцям перший транш у розмірі 50 тисяч гривень. Ці гроші були розподілені між пораненими бійцями.

Також Сергій Васильович зазначив, що Верховна рада відреагувала на лист Івано-Франківського комітету, щодо спрощення процедури розмитнення гуманітарних вантажів і скерувала відповідне доручення до Кабміну.

В свою чергу керівник Департаменту молоді сім’ї та спорту Ростислав Микитюк повідомив, що українська діаспора в США готова взяти опіку над дітьми загиблих прикарпатських героїв.

Гострим залишається питання придбання житла загиблим героям. Так Сергій Адамович розповів, що родичам загиблих було запропоновано самостійно обрати мікрорайон та забудовника у якого вони бажають придбати житло, щоб потім не було жодних нарікань до влади щодо якості придбаного житла.

Представник Департаменту соціальної політики ОДА повідомив, що аналогічні координаційні комітети вже створенні у 8-ми районах області та у всіх містах обласного підпорядкування (крім Болехова). Він також зазначив, що від початку проведення АТО, прикарпатцям, які постраждали під час його проведення вже надано допомоги на суму понад 6 мільйонів гривень (крім волонтерських коштів).

Зараз Департамент проводить активну роботу над створенням соціальних паспортів постраждалих родин та складає перелік усього їм необхідного.

На даний час вже призначено пенсії 31-му утриманцю.

Список поранених прикарпатців станом на 18.09 2014 р.:

 

Богородчанський район: Лозяк Микола, Дубів Дмитро, Костюк Іван, Зваричук Дмитро, Атаманюк Дмитро, Карабінович Володимир

Галицький район: Архитко Роман, Філь Іван, Кравченко Тарас

Городенківський район: Федьків Віталій

Долинський район: Покришка Іван, Січко Петро, Куціль Роман, Місяць Андрій

Болехів: Прокіпчин Андрій

Калуський район: Івахнюк Олег, Пилип Михайло, Паньків Віктор, Малишев Юрій, Микитишин Ярослав, Лях Сергій, Концелідзе Мераб, Олійник Назар, Тимофієнко Сергій, Кіт Святослав, Росоловський Олександр, Тромболяк Олег, Максимів Володимир

Коломийський район: Кендзьор Олег, Яблінчук Петро, Краснокутський Євген, Слободян Олександр, Романко Михайло Любомирович, Мельничук Андрій, Махов Дмитро, Вонячук Андрій, Олексин Василь, Симотюк Юрій, Лавринович  М, Литвинюк М, Шовковий Микола, Мотрук  Богдан, Назарук Андрій, Дундяк Роман Васильович, Томенчук Василь,

Косівський район: Пліхтяк Юрій, Томюк Назар, Гоюк Олег,

Надвірнянський район: Мельничук Любомир, Буденчук Володимир, КосюкВасиль, НепилякАндрій, Лаври шин В., Голіней Василь

Рогатинський район: Антонов  Андрій, Антоняк  Юрій, Сташків Любомир

Рожнятівський район: Мелетій Микола, Чорненький Андрій, Сухарник  Сергій

Снятинський район: Одинський Іван, Николайчук Олег, Равлюк Ярослав, Гордашко Василь, Андрійчук Ярослав

Тисменицький район: Герула Василь

Івано-Франківськ: Добровольський Яросла, Сметана Роман, Шкутяк Петро, Домнич Володимир, Ткачук Ростислав, Боднарчук Іван, Томенчук Василь Сухарєв Олег, Файфрук Петро, Ступницький Андрій, Андрейко Іван, Порхуновський Олександр, Сікач Микита, Павлів  Олексій,

Іногородні: Кривоніс Станіслав, Корхів Роман, Тодосюк Сергій, Захожий Андрій, Кошівка Іван, Чайковський Іван

 

Керівник прикарпатського Червоного Хреста Валерій Старченко виступив із застереженням, щодо величезної кількості так званих волонтерів, які збирають грошову допомогу українській армії просто на вулиці. З його слів, він особисто хотів перевірити відповідні документи у декількох таких «збирачів», але відповідних паперів у них не виявилось. Люди, які б і хотіли допомогти армії та пораненим, бояться надавати свої кошти аби кому, тому пан Валерій просить правоохоронців здійснити рейд для перевірки так званих волонтерів-благодійників, які підривають авторитет справжніх активістів. Його виступ підтримав і заступник голови Івано-Франківської ОДА Сергій Адамович, який запевнив, що ця проблема йому відома і він обов’язково проситиме голову ОДА Олега Гончарука, аби той підняв це питання на найближчій нараді із представниками силових структур.

Також стало відомо, що по Івано-Франківську почали з’являтись білборди із інформацією про благодійний рахунок Комітету

Усі небайдужі люди можуть перерахувати кошти на допомогу пораненим під час бойових дій в АТО:

БО «Благодійний фонд «Вітчизна»

Код ЄДРПОУ 39188042

р/р 26002455003179 та 26009455003150

у АТ «ОТП Банк»

МФО 300528

Призначення платежу – благодійний внесок без оподаткування.