Таборування проводиться з 1990 року і традиційно присвячене Декларації про державний суверенітет України. Цього року, через загострення збройного конфлікту на Сході України, головною темою таборування була безпека України, повідомили «Вікнам» у прес-центрі Калуської МГМО «Молодий Рух».

Долучився до функціонування табору і Калуський міський центр «Спорт для всіх», який другого дня таборування організував мандрівку на гору Гутин Томнатик (2016 м) та Карпатські озера Бербенескул і Несамовите. Також центр забезпечив проведення традиційного турніру з міні-футболу. Участь у змаганнях взяли представники з різних областей України. Перемогу здобула команда «Волинь».

Учасники табору мали змогу заслухати лекції українських військових експертів про сучасний стан армії, її проблеми та перспективи та ознайомитись  з найнеобхіднішими знаннями у військовій сфері.

Зокрема, заступник голови київського МНР, координатор громадської мережі «Опора» в Києві та військовий експерт Тарас Чмут дав детальну лекцію про сучасний стан української армії та її боєздатність.

Також проводився дебатний турнір, який цього року був присвячений Криму. Перемогу в дебатах здобули молодорухівці з Одеси.

Другий день таборування завершився пісенної ватрою. А зранку в понеділок учасники таборування піднялися на Говерлу та встановили там український прапор.

Оскільки цього року «Батьківщина Молода» була партнером заходу, на закриття табору «Говерла 2014. Захистимо Соборну Україну!» прибув народний депутат та екс-міністр закордонних справ Борис Тарасюк та голова ВМГО «Батьківщина Молода» Іван Крулько.

Сходження на вершину найвищої точки країни було важким, але вартувало того. Можливо, з Говерли і не видно всіх далеких просторів України, але з неї чітко видно, що Донецьк, Луганськ та АР Крим належать нам.