Різдво приходить у хмарі над містом, а символічні споруди та фігурки людей крутяться за допомогою відповідного механізму довкола осі-Ратуші.

«Шопка має бути скляна, а її наповнення – з дерева. Розміри – 4x4x4. Цьогоріч плануємо запустити механізм обертання двометрового диска (міста), а згодом рухатимуться і фігурки, – розповідає концепцію свого задуму місцевий художник Ярема Стецик. – Цілком можливо, що згодом вони будуть нагадувати реальних франківських городян, серед яких, ймовірно, будуть і місцеві жертводавці, які йтимуть або їхатимуть ровером на поклін до Ісуса».

Як зауважує Стецик, рухомі шопки – не новинка у міських «різдвяних історіях», проте франківська відрізнятиметься інтерактивом. При наближенні до шопки звучатимуть колядки і з’являтиметься сяйво (автоматично вмикатиметься світло).

За задумом автора, упродовж року шопка має виконувати ще і роль каплички, де у відповідності до християнських свят змінюватимуться сюжетні сцени: Різдво перетікатиме у Стрітення, Хресна дорога – у Великдень, Зіслання Святого духа – у Преображення Господнє; а на Покрову над містом стелитиметься вишитий рушник.

Словом, шопка запросить усіх на розмову з Богом, на веселу Коляду, на зустріч із дивом, але спершу треба допомогти Шопці. На її виготовлення часу обмаль, тому слід якнайшвидше закупити необхідні матеріали і розпочати роботи.

Загальна сума витрат – 10 тис. доларів (це згідно кошторису на скляну частину).

Тож ініціатори ідеї запрошують всіх охочих стати жертводавцями доброї справи й долучитися до творення спільної різдвяної історії.

Також, днями проект погоджено з міською і церковною владою Івано-Франківська. Організатори та волонтери проекту обіцяють відкритість і звітність щодо надходження та використання фінансів.