news-image: Експерти USAID нададуть правову допомогу області з питань децентралізації

В ході зустрічі  присутні дали оцінку поточних умов діяльності органів місцевого самоврядування та обговорили шляхи підвищення ефективності взаємодії органів влади з громадськістю.

Володимир Семко зазначив, що  питання децентралізації на  сьогоднішній день є дуже актуальним, оскільки є новим етапом державотворчого процесу в Україні.

«За нинішніх умовах, для стабільного розвитку суспільства та ефективного функціонування держави є забезпечення балансу загальнодержавних інтересів не лише з потребами  територіальних громад, а й кооперація та координація їх на різних рівнях виконавчої влади, – зауважив перший заступник голови облдержадміністрації. – За існуючої системи державотворення управління занадто сконцентроване в центрі, не вистачає ресурсів і, відповідно, функціонування виконавчої влади на місцях є не досить динамічним. З огляду на це потребує вдосконалення правове регулювання цих проблем».

Директор програми досліджень з питань міжнародного розвитку Школи міжнародних відносин імені Еліота у складі університету Джорджа  Вашингтона Шон Робертс розповів, що Регіональна місія Агенства США з міжнародного розвитку в Україні, Білорусі та Молдові упроваджує ряд проектів – «Ііціатива захисту прав та представлення інтересів місцевого самоврядування в Україні (ДІАЛОГ)», «Реформа міського теплозабезпечення», «Муніципальна енергетична реформа», програма розвитку державно-приватних партнерств та другий етап проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи».

«В Україні вже працює група американських та місцевих експертів з метою розробки майбутніх програм допомоги Україні з боку USAID у сфері розвитку місцевого самоврядування і децентралізації. Надання рекомендацій українським органам влади у вирішенні політичних питань, правової допомоги і експертизи сприятиме створенню ефективної системи місцевого самоврядування, а також покращить якість надання послуг для громадян України», – підкреслив Шон Робертс.