На другий день фестивалю Porto Franko 2017, а саме – 15 червня, 22:00 в Палаці Потоцьких (вул. Шпитальна 5), Юрій Андрухович та Karbido представлять в Івано-Франківську проект “Літографії”, цілком присвячений старому Станиславову, пишуть Версії.

“Літографії” – це п’ятий спільний проект Юрія Андруховича з музикантами польської групи «Karbido». Попередні альбоми – «Самогон» (2006, 2008), «Цинамон» (2009), «Абсент» (2012) і «Atlas Estremo» (2015) – означили шлях, на якому поетичні візії входять у безперервний діалог, а іноді й у безкомпромісну конфронтацію з музикою.

Проект «Літографії» цілком присвячений старому Станиславову з його історіями й легендами. Текстовою основою став однойменний цикл із семи віршів Юрія Андруховича, що вперше побачив світ у другій половині 1980-х і через три десятиліття раптово наповнився оновленими сенсами. Тож невипадково творці проекту відкладали прем’єру саме для такої оказії: місто Івано-Франківськ, історичний Станіславів, Палац Потоцьких, фестиваль PORTO FRANKO .

На відвідувачів виступу чекає ще одна  прем’єра – нова, спеціально створена для «Літографій»,  робота віджеїв CUBE, відеосупровід яких став незамінним компонентом усіх видовищ за участі Юрія Андруховича та «Karbido».

Мистецький фестиваль  Porto Franko 2017 пройде в Івано-Франківську 14-18 червня. Івано-Франківськ вкотре стане портом, відкритим для міжнародного мистецького фестивалю.