Антимонопольний комітет своїм рішенням скасував дискримінаційні умови на користь одного з нардепів при будівництві доріг Прикарпаття

Про це йдеться у Рішенні №3209-р від 24. 05. 2017р.  постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель.  Про це пишуть Версії з посиланням на Галку.

Зокрема, починаючи з 2015 року тендерний комітет Служби автомобільних доріг (САД) у Івано-Франківській області визнав ТОВ «ПБС», яку пов’язують з нардепом Олександром Шевченком, переможцем одинадцяти закупівель на суму в майже три мільярди гривень на будівництво доріг на Прикарпатті.

Такого рекордного «освоєння» державних коштів переможці тендерів добилися шляхом втручання у правила проведення державних закупівель. Адже саме у 2015 року САД у Івано-Франківській області змінила політику щодо проведення тендерних процедур (значно укрупнило об’єми виконання робіт через об’єднання декількох тендерів в один.

Також САД в Івано-Франківській області в умовах закупівель прописувалось наявність досвіду виконання робіт на суму понад 200 млн, при цьому вартість виконаних робіт (надання послуг) повинна становити не менше 100 млн грн. На думку експертів це автоматично ставало бар’єром для участі інших компаній. Адже, Законом України «Про публічні закупівлі» не передбачене право замовника встановлювати  граничну вартість аналогічних договорів.

АМКУ прийняв рішення зобов’язати САД в Івано-Франківській області переглянути умови тендерної документації.

Читайте також:

Е-декларації під мікроскопом: найбільший «освоювач» державних коштів на Прикарпатті позичає в дружини мільйони гривень

Наближену до прикарпатського нардепа Шевченка фірму “ПБС” підозрюють у відмиванні 22 млн гривень