Про це повідомляє пресслужба регулятора.

АМКУ встановив, що протягом двох років одна з компаній групи “Авангард” збільшила кількість філій за рахунок оренди (суборенди) птахофабрик у селах Київської, Черкаської, Харківської та Запорізької областей.

Після отримання активів у користування, “Авангард” розпочав на них виробництво курячих яєць.

Згідно з законодавством набуття контролю над більшістю з цих фабрик потребувало дозволу Антимонопольного комітету. Проте група Бахматюка за таким дозволом не зверталися, що вказує на ознаки порушення статті 50 Закону України “Про захист економічної конкуренції”.

Зазначається, що АМКУ дізнався про ці факти, проводячи дослідження ринку яєць , пишуть Версії з посиланням на ЕП.

“Оскільки група компаній “Авангард” є одним з найпотужніших учасників цього ринку та найбільшим виробником сухих яєчних продуктів в Україні, Комітет має оцінити вплив виявлених транзакцій на конкуренцію”, – йдеться у повдіомленні.

Зокрема, АМКУ встановить, яким чином виявлені концентрації вплинули на ринкові частки групи “Авангард” та чи не призвели вказані дії до монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції.

У “Авангарді” заявляють, що отримали лише одне повідомлення про початок розгляду справи. Про інші правопорушення, про які йдеться у повідомленні АМКУ, агрохолдингу невідомо

Повідомляється, що група “Авангард” переконана в правомірності своїх дій і готова доказувати свою правоту в рамках розпочатого розгляду справи.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!