Нагадаємо, Леоніда Гончарука звинувачують у перевищенні службових обов’язків. Він нібито зламав мізинець екс-міліціонеру Ільницькому, на якого склали протокол за водіння у нетверезому стані та злісну непокору патрульним. На сторону патрульного стали відомі блогери, Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та керівник прикарпатських правоохоронців Віктор Шкутов. Про це пишуть Версії з посиланням на Галку.

Однак Ільницький також оскаржує накладений на нього штраф за адмінправопорушення.

На сьогоднішнє засідання прийшли близько 15 патрульних, багато представників ЗМІ.

На початку засідання адвокат патрульного Якубчак просив долучити до матеріалів справи листа від управління Патрульної поліції в місті Івано-Франківську, де вказали про доцільність залишити на посаді Гончарука. Сторони не заперечили, документ долучили.

В апеляційній скарзі, яку зачитав головуючий суддя Кукурудз, йшлося, шо суддя першої інстанції дійшла до хибного висновку, що саме посада командира батальйону сприяла Гончаруку у вчиненні злочину – тоді правоохоронець не очолював керівну посаду, а також, що слідчий суддя не врахував, що слідство тривало від 21 червня, тобто за 4 місяці всі докази уже вилучені, свідки опитані, і вплинути на їх зміну чи пошкодження матеріалів нема можливості. Окрім цього, відсторонення від посади може мати негативні наслідки для членів сім’ї Гончарука, оскільки він не зможе забезпечувати родину і двох малолітніх дітей, зокрема.

“Я погоджуюся зі своїм захисником. Я ніяким чином не перешкоджав збиранню доказів, не впливав на свідків – ніде нема ніяких фактів, які б підтвердили мій вплив. Я не маю наміру цього робити і буду сприяти слідству”, – сказав Гончарук у залі суду.

Прокурор вважає скаргу необґрунтованою. Його підозрюють у вчиненні тяжкого службового злочину, максимальне покарання за яке – 8 років позбавлення волі з додатковим покаранням. На момент можливого перевищення службових обов’язків він був інспектором роти, а зараз на посаді командира роти, тому суддя вказала, що перебування на оперативно-керівній посаді сприяло могло сприяти вчиненню кримінального правопорушення.

Більшість свідків є прямими підлеглими Гончарука, тому твердження, що він не може на них впливати, є безглуздими, бо вони ще будуть давати свідчення у залі суду. Щодо зарплати, то Гончарук, все одно, буде отримувати ставку. Якщо патрульного виправдають, гроші йому повернуть, сказав прокурор.

Після переглянули характеристики Гончарука, у яких йдеться, що поліціянт позитивно характеризується, користується повагою, був неодноразово відзначений. Однак прокурор просив зважати не на характеристику, а на важкість інкримінованого йому злочину.

Колегія суддів ухвалила рішення апеляційну скаргу задовільнити.  Присутні вітали рішення оплесками.
“Я сподівався, цього чекав. Насправді, це рішення надихає далі працювати. Вважаю, це підтримка не тільки мене, а й усієї Патрульної поліції”, – поділився Гончарук.