Вчені виявили на одному з островів в Індонезії останки жінки, яка була похована разом з рибальськими гачками близько 12 тисяч років тому, пишуть Версії з посиланням на dt.

Поховання приблизно в два рази старше, ніж інші могили, в яких були знайдені однозначні свідчення використання гачків і рибальських снастей. Останки жінки були прикрашені цілою “гірляндою” з гачків, виточених древніми майстрами з раковин молюсків, а неподалік від могили стародавнього рибалки вчені знайшли ціле “кладовище” решток морської фауни, де було поховано понад 28 тисяч кісток риб, птахів, ящірок та інших тварин, що мешкають під водою або на березі.

Цю рибу, судячи з усього, мешканка печери та її родичі ловили за допомогою двох типів гачків – класичних риболовецьких снастей, схожих за формою на латинську літеру J, і так званих гачків, що обертаються , схожих за формою на розірване коло. Такі гачки сьогодні популярні серед рибалок-любителів, оскільки риба не може їх проковтнути і вони зазвичай чіпляються за них губою або куточком рота, не пошкоджуючи зябра і внутрішні органи.

За словами дослідників, наявність цілого намиста з гачків каже одразу про кілька речей. По-перше, воно свідчить про те, що море і риба грали величезну роль у житті стародавніх мешканців Південно-Східної Азії – вони, швидше за все, обожнювали їх і вважали частиною свого потойбічного світу.

По-друге, сам факт того, що вони були знайдені в могилі представниці “слабкої статі”, в черговий раз говорить про те, що жінки кам’яної доби брали участь у пошуку їжі і в інших справах нарівні з чоловіками, у чьому раніше сумнівалися антропологи, вивчають традиції сучасних племен Мікронезії, Полінезії і островів Південно-Східної Азії.