Про це пишуть Версії з посиланням на dt.

Міжнародна група вчених заявила про те, що їй вдалося виявити відсутні 50% видимого речовини у Всесвіту.

Вчені виявили, що матерія щільно упакована між галактиками і галактичними скупченнями.

Згідно космологічної моделі Lambda-Cold Dark Matter (ΛCDM), Всесвіт більш ніж на 95% заповнений темною матерією та темною енергією. Звичайна (баріонна) матерія, що складається з протонів і нейтронів, складає лише 4,6 %. Однак спостереження показують, що в зірках, міжзоряному середовищі і гарячому газі галактичних скупчень (кластерів) міститься лише 50 % теоретичної кількості баріонної матерії.

Матерія у Всесвіті утворює тривимірну мережу, вузли якої сформовані під впливом сил гравітації. Ці вузли, що складаються з галактик або великих галактичних скупчень і темної речовини, пов’язані ниткоподібними структурами. Результати гідродинамічного моделювання показали, що саме між галактиками і кластерами повинна знаходитися відсутня частина звичайної матерії. Її називають тепло-гарячим міжгалактичним середовищем (WHIM). Однак її важко виявити через дуже низьку щільність.

У ході дослідження вчені вивчили 260 тисяч галактик. У результаті було встановлено, що в ниткоподібних структурах між ними баріонна матерія в кілька разів щільніша, ніж в середньому у Всесвіті.