http://frankivchany.if.ua/media/k2/items/cache/38c7dd62464e9cb8556f1aa60dd79346_XL.jpg

Є водії повні “рагул”і і “підрагульники”, а ще є “запльовані бульдоги” це категорії з найпопуляніших. Ну і четверта категорія “Думаючі”

Йду сьогодні від піонерського парку, перейшов Воїнів Інтернаціоналістів трохи пройшов ще вгору по Галицькій і спостерігаю таку картину…
Дівчина та що з категорії “думаючі” на джипі (як потім стало відомо Марічка) запаркувалася (вперлась колесом до бордюру) поруч неї заїхав “рагуль” обома передніми колесами аж на тротуар. Йду далі три, чотири, п”ять авто “думаючі” шостий “напів рагуль” (бо одним колесом заїхав на тротуар, щей задницю машини закинув як індик шию”. Йдемо собі з Марічкою та яка з “думаючих” ну ви зрозуміли з “Марічка з джипа” тай говоримо доходимо до універмагу Прикарпаття я жахнувся.. Розумієте я дуже рідко буваю в Франківську і не маю часу звертати увагу на все довкола, а тут в центрі міста стихійна торгівля. Люди добрі я розумію що то йдуть новорічні свята, але то не означає – треба всюди засрати ялинками, дощиком, іграшками й гирляндами то для того є ринок і пинзлюйте туди торгаші!
Отак говоримо з “Марійкою з джипа” якби тут зробити парковку то певно що такого хаосу б не було перед універмагом.
Правда трохи спішу, “Марійка з джипа” пішла собі по своїх справах, а я озброївся камерою і йду то трохи фотографувати, підходжу до парковщика, кажу чого не робить зауважень за виїзд на тротуар, адже перешкоджають пішоходам і більше того то є порушення ПДР, знизав плечима і пішов собі від мене.
Йду далі, чоловік з жінкою на “Шкода Октавія” з категорії “напіврагулі” – роблю зауваження, чоловік такий куда жінка туди й я. А жінка завелася (темпераментна сильно):
-Я перепрошую, а чому ви так не любите Івано-Франківськ, пішоходів – чого не поважаєте правила?!
жінка: -А тобі шо си ни подобає, ми так єк усі си запаркували!
опана думаю якесь вельми село, але кажу:
-Панове, а Ви на Майдані були?
-Ну а єк не були, а чого так за Майдан си йнтересуєте?!
-А чого були на Майдані і так себе ведете адже то була Революція гідності, а ваша парковка виглядає якось “не гідно” то ж хочете в Європу чи куди?!
-А ми не хочемо в Європу (каже тота паннянка) Нам й тут нипогано!
І тут я їм трохи “акафисту” прочитав, що таке Європа і як себе треба поводити. Накінець кажу їм обидвом зачніть з себе будувати свою Європу, правда трохи щось їм чи дойшло чи шо, попросили не показувати номера їхньої автівки, бо кажуть ми з Заболотова (землячки йоли-пали, я сам з Косівщини також але так себе не поводжу) то кажуть буде позор трохи на селі. Пообіцяли більше такого не робити і ще паннянка добавила ” Будемо тепер щей зауваження робити іншим” наша домовленість в силі бо пообіцяв якщо десь побачу їх авто по “рагульськи” припаркована то відразу фото номерів виставлю.
Ну хоч легше, що моя лекція була не безуспішна, але то ще не всьо…

Йду далі – всі знають де біля базару зупинка, ні-ні не та де на Пасічну, а Дністровська колись там був хаос через дорогу ходив хто коли і як хотів – поставили світлофор для пішоходів. Гадалося ось воно вирішення проблеми, не будуть скаржитись вже будуть поважати одні одних-чорта з два. Я підійшов щоб перейти дорогу, червоне світло для пішоходів, а толпа йде в одну, в другу сторону, стою сам як дурень чекаю зелене світло, аж не втримався і почав ганьбити тих хто переходив, за хвилину до мене долучились ще два небайдужих таксиста, а то я вже почав міні мітинг!

Так от підводячи підсумки, дорогі мої земляки можна Вас попросити про послугу, зранку коли просинаєтесь під час зарядки є така дуже ефективна вправа яка заряжує мозок на весь день, ні – ні не “Снікерс”.
Стаєте догори ногами опираючись на руки і так 15 хвилин – реально помогає.
Блін Європейці і сміх і гріх!

Автор: Роман Реведжук