Перед початком сесії під стінами адмінбудівлі зібралися спортсмени, активісти та просто небайдужі франківці, обурені тим, що питання про зведення нового спорткомплексу винесли на сесію без обговорення з громадськістю.

Акцію протесту ініціював депутат Івано-Франківської міської ради, відомий спортсмен, чемпіон Європи з кікбоксингу Віталій Мерінов. До акції долучилися спортсмени, активісти, АТО-вці і просто небайдужі франківці. Серед протестувальників можна було помітити Президента федерації боксу області Андрія Савчука та відомого франківського стронгменa Назара Павліва. Пізніше до мітингарів приєднався відомий франківський активіст «Хімік», депутати міської ради та мешканці мікрорайону вулиці Шухевичів, де планують звести легкоатлетичний багатофункціональний манеж з двохярусним паркінгом.

Протестувальників обурив той факт, що спортивний комплекс планують звести на місці діючого стадіону.

«Ми виступаємо проти забудови будь-яких діючих спортивних споруд. Ми не проти зведення нового спорткомплексу, але хай його будують в іншому місці, наприклад позаду стадіону “Рух”, – відмітив Віталій Мерінов. – На цьому стадіоні дуже багато молоді займається, часто спортивні змагання проводяться. Він є спортивним ядром нашого міста».

Мітингарі були налаштовані рішуче. О 10 годині, коли ХІХ сесія розпочала свою роботу, протестувальники зайшли до зали. Депутат Святослав Никорович попросив надати слово Віталію Мерінову, щоб він зачитав з трибуни звернення.

«Будівництво нового комплексу з комерційними цілями спортивна спільнота не підтримує, – зауважив доповідач. – Якщо ви плануєте вкласти 100 мільйонів гривень на будівництво, то краще виділіть кілька мільйонів на реконструкцію саме цього діючого стадіону, який є потужним спортивним ядром в центрі міста».

Також Віталій Мерінов повідомив, що є достовірна інформація про плани звести неподалік стадіону ще й готель, буцімто для прийому спортивних делегацій.

«Навіщо місті дві потужні спортивно-комерційні споруди, ще й на місці діючого стадіону, де зараз займається багато молоді», – обурився депутат.

Протестувальники вимагали, щоб спірне питання було зняте з розгляду, однак таку пропозицію підтримало тільки 6 депутатів з 61 зареєстрованих в залі.

Тоді активісти заблокували трибуну.

Голова облради Олександр Сич намагався заспокоїти протестувальників, однак в сесійній залі і біля трибуни почався безлад. Виникла сутичка між Віталієм Меріновим та Олександром Сичем.

 

Голова облради оголосив перерву на 30 хвилин і попросив правоохоронні органи навести порядок в залі. Біля трибуни почалися «переговори».

Після перерви депутати зібралися в сесійній залі, та мітингарі, викрикуючи «Ганьба», не давали можливості обранцям працювати. Тому Олександр Сич запросив голів фракцій на нараду до свого кабінету.

Після тривалої перерви, під час якої заступник начальника патрульної поліції Олег Сердюк та начальник головного управління поліції Віктор Шкутов намагались дійти згоди з активістами, депутати повернулись до зали.

Олександр Сич продовжив засідання, хоча хвилювання біля трибуни не затихало. Він закликав мати повагу до депутатів і до обласної ради, як вищого представницького органу області.

«Обласна рада ніколи не дозволить, щоби на неї хтось тиснув, – відмітив голова облради. – І якщо депутати захочу якесь питання перенести чи зняти, то це буде воля депутатів, без тиску. Для того депутатів люди обрали, щоб вини приймали рішення без жодного тиску».

Проте, активісти з цією думкою високопосадовця не погодились.

«Тиск ніхто не здійснює, – зауважив Віталій Мерінов. – Натомість спортивна громадськість міста наполягає, щоб проект рішення пройшов всю законну процедуру, були проведені громадські обговорення. І тільки після цього виносити його на голосування».

На сцені почалися сутички. Представники правоохоронних органів намагалися вивести протестувальників з залу.

Найбільше «постраждав» Михайло Бойчук, більше відомий франківцям, як Хімік. Поліціянтам вдалося «спустити» його до зали. За що в їх бік посипались слова лайки.

Після того, як баталії припинились, депутати знову повернулись до розгляду питання «Про спорудження спортивного комплексу (легкоатлетичного багатофункціонального манежу)».

Скандал на сесії Івано-Франківської облради. Активісти та спортсмени виступають проти будівництва спорткомплексу на місці діючого стадіону на вулиці Шухевичів.

Posted by Версії – щоденна інтернет газета on Friday, December 8, 2017

Відтак, депутат облради Святослав Никорович знову виніс на голосування пропозицію щодо спірного питання. Щоправда, в дещо іншому формулюванні.

«На нараді заступник голови облради Василь Гладій запропонував дане питання перенести на друге пленарне засідання, – повідомив депутат. – Це є компромісне рішення. За два тижні можна провести всі громадські слухання і всі процеси, та не провокувати ні депутатів, ні поліцію. Бо те що відбувається зараз в Києві – це цирк. Не можна перетворювати Івано-Франківську область в такий же цирк. Нам треба демонструвати, що ми – демократична держава, яка прагне розвитку, а не хоче повертатись до тоталітарного минулого».

Оскільки під час сутичок система «Віче» була виведена з ладу, голосували старим способом – підняттям руки. 58 депутатів проголосували за дану пропозицію.

«Прошу заступника голови облради Сергія Бесараба організувати розгляд питання при допомозі комісій, які мають відношення до цього питання – комісії з питань промисловості, комісії з питань соціального розвитку, комісії з питань гуманітарної політики. І також передбачити організацію громадських слухань», – підсумував Олександр Сич.

Активісти з вигуками «Слава Україні!» покинули сесійну залу.

Опісля, голова облради закликав депутатів більше не голосувати під тиском, проти своєї совісті та розуму.

«Я не знаю, чи правильні ми рішення приймаємо, чи неправильні. Але ми їх приймаємо дискутуючи, висловлюючи свої думки. Для того нас сюди обрали, – відмітив голова облради. – Якщо ми будемо і далі дозволяти, щоби обласну раду ґвалтували, і заставляли приймати рішення не по совісті і не з точки зору розуму депутата, а як комусь заманеться, нам нема чого робити в цьому залі. Я прошу поставитись з розуміння до того, коли я намагаюся робити все можливе, щоб по обласній раді ніхто не топтався, щоб її ніхто не зневажав, щоб ми були повноцінним найвищим представницьким органом нашого краю, бо люди нас для цього обрали».

Депутати почали розгляд запланованих питань, однак час від часу знову згадували «бурхливу акцію протесту». Так під час обговорення звернення щодо антиукраїнської діяльності Української православної церкви Московського патріархату депутат Василь Попович обізвав протестувальників «тітушками».

«Ця церква має представництво і на території, яка сьогодні непідвладна, яка є «сєпарською». І там вони святять зброю тим «сєпарам», які вбивають наших хлопців на цій україно-російській війні, виступив Василь Попович. – І в Коломию в старовинний храм привозять тітушок, типу таких, як сьогодні стояли на сцені».

Цей випад депутата не залишився без уваги організатора акції протесту Віталія Мерінова.

«На сцені були присутні три депутати міської ради, Президент Федерації боксу в Івано-Франківській області, спортсмени, два чемпіони світу з кікбоксингу, два чемпіони України з боксу, легкоатлети, футболісти та інші. То яким правом він міг їх називати «тітушками»? На що Василь Попович мені відповів, що йому не сподобалось як ми себе поводили. Я йому сказав, що це була наша позиція. Адже, інакше, сесія обласної ради прийняла б це рішення, не врахувавши думку громади, – розповів Віталій Мерінов. – Це його право, він назвав. А я сьогодні зроблю звернення і буду вимагати публічного вибачення у Василя Поповича».

Світлина від Віталія Мерінова.

Перенесення розгляду питання на друге пленарне засідання організатор акції протесту не вважає перемогою, а лише першим кроком до неї, повідомив депутат у коментарі виданню.

«Це ще не перемога. Остаточна перемога – це тоді, коли ми точно будемо знати, що на стадіоні по вулиці Шухевича не буде відбуватись жодного будівництва, – зауважив Віталій Мерінов. – Ми не поступимось. Будемо шукати варіанти, щоб дане питання не було підтримано».

Отож, наразі у спортивної спільноти є підозра, що будівництво спорткомплексу буде лише ширмою для реалізації комерційного проекту щодо спорудження в центрі міста платного паркінгу на 500 місць та неподалік нього, – «спортивного» готелю.

За ким правда, поки невідомо. Але депутати та президія отримали добру прочуханку від активістів, спортсменів та просто небайдужих франківців. Питання тільки, кому це піде на користь?