nebesna_sotnja

— Важкі і болючі спогади залишає по собі минулий рік: побиті студенти, скалічені протестувальники під час сутичок на Банковій, Грушевського та інститутській, смерть сина і розстріляна Небесна Сотня!, герої якої жертовно поклали свої життя на вівтар кращого майбутнього Україниѕ Тепер вони з неба охороняють наш народ, але так само вимагають від «слуг народу» справедливості.

Зміна влади нашому народові дала надію, що злочини, які були вчинені на Майдані переважно правоохоронцями, саме тими, хто мав би нас захищати, не залишаться безкарними. Це стосується і МВС, яке мало провести ретельні службові розслідування стосовно «беркутівців», і Генпрокуратури. Наразі ні одне, ні друге відомство не може похвалитися здобутками. Очевидно, вони всі забули перший із чотирьох смертних гріхів, які волають до Бога про помсту, — жорстоке вбивство й невинно пролита кров. Тим самим вони стають співучасниками злочину.

Не кращі справи і з запевненнями влади щодо соціальних гарантій для родин Небесної Сотні та потерпілих «майданівців», — влада не дотримується власних зобов’язань. Хоч у серпні Міністерство охорони здоров’я видало наказ, яким встановлено перелік осіб, смерть яких була спричинена участю в масових акціях громадського протесту, разом з тим закон про допомогу фактично не працює. На нині, окрім нагородження званням «Герой України», тільки підписаний указ, ніякими законами чи постановами офіційно Небесна Сотня не визнана. Зазначу, що в загальному списку офіційно нагородили 99 осіб званням «Герой України» і ще трьох — орденом Небесної Сотні. Хоч, за нашими даними, загиблих — 115 осіб. А є ще зниклі безвісти, пораненіѕ Прикро й те, що стосовно учасників, які отримали травми середньої тяжкості й легкі тілесні ушкодження, як і тих, чиє майно було знищено або пошкоджено під час зазначених подій, Кабмін не передбачив жодної допомоги.

Втім, родини героїв Небесної Сотні не зосередились лише на собі та своїх проблемах. Вони посильно допомагають воякам на фронті, сповідуючи ті високі ідеї, за які боролися наші рідні на Майдані. Сьогодні батьки, чиїх дітей вбивали на Майдані, рятують життя інших дітей, які воюють.

А в новорічну пору моє особисте побажання всім батькам і матерям нашого краю: частіше прислухайтесь до своїх дітей. Доволі часто вони випереджають нас у своїх задумах і вчинках. Особливо коли це стосується добра загалу і свого ближнього, і нічого взамін не просять, лишень хочуть розуміння. Любіть їх, допомагайте їм у всіх їхніх добрих справах і частіше до них прислухайтеся.