Для українців безвіз нарешті перетворюється з мрії в реальність. Прикарпатці, як ніколи задоволені близьким сусідством з Європою, вже пакують валізи для тестування довгоочікуваного подарунку від європарламентарів. Поки всі в очікуванні схвалення від Комітету постпредів ЄС і Ради Євросоюзу, підписання та публікації резолюції, франківці не втрачають часу та шикуються в черги на виготовлення біометричних паспортів. Оскільки всі давно знають про один з основних умов  – для безвізової поїздки потрібно оформити біометричний паспорт, пишуть Версії.

У ЦНАП м. Івано-Франківська відбулося відкриття сектору з оформлення закордонних та ID-паспортів

Донедавна виготовити паспорт громадянина України для виїзду за кордон можна було в Управлінні Державної міграційної служби в Івано-Франківській області або в Паспортному сервісному центрі. В першому було дешевше, але більше клопотів – спеціалісти приймали тільки по 30 чоловік в день в порядку живої черги (якщо приймали в 202 та 306 кабінетах – то 60 чоловік). Через сезонний ажіотаж (навесні всі поспішають на заробітки), чергу доводилось займати на світанку. Часто люди приїжджали в 4-5 годині ранку, щоб потрапити в список щасливчиків. Нерідко ті, хто не знав про цю практику, починав висловлювати претензії керівництву регіонального управління. В результаті в коридорі держустанови періодично виникали скандали.

Тих, хто не хотів витрачати цілий день та вислуховувати в черзі «життєві історії» або «прокльони влади», зверталися паспортний сервісний центр. Тут за послуги доводилось викласти 400 гривень. Для порівняння за нетерміновий біометричний паспорт в ДМС треба заплатити 557,32 грн, за терміновий – 810, 32 грн. В сервісному центрі – 957,32 грн та 1210,32 грн відповідно.

Проте в квітні 2017 року у Франківську з’явилась альтернатива – спеціалізований центр з виготовлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон та паспорта громадянина України у формі ID-картки у ЦНАПі Івано-Франківська.

Світлина від Руслан Марцінків.

«Не потрібно більше вистоювати довжелезні черги. Отримав талон у ЦНАПі – приходь на вказаний час та дату. Записатись можна за два тижні наперед», – розповів на відкритті центру міський голова Руслан Марцінків.

Світлина від Руслан Марцінків.

Покрокова інструкція виготовлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон та паспорта громадянина України у формі ID-картки у ЦНАПі

Для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон та громадянина України у формі ID-картки громадянин України має звернутися в Центр надання адміністративних послуг м.Івано-Франківська (вул.Незалежності, 9). Графік прийому громадян: понеділок, четвер – 3 09.00 до 20.00 години, вівторок, середа, п’ятниця, субота – з 09.00 до 16.00 години, без обідньої перерви.

Світлина від Руслан Марцінків.

При вході в приміщенні Центру надання адміністративних послуг м.Івано-Франківська в інформанті необхідно взяти талон на обслуговування, на якому буде зазначено номер столу та годину прийому. На інфоматі обрати розділ «Закордонні та ID паспорти», далі розділи «Закордонний паспорт», «ID паспорт» або «Видача та консультація», після чого обрати скільки пакетів документів подається (один чи два, якщо, наприклад, мама полає на паспорт собі та дитині, то обирається два пакети документів) та натиснути друкувати талон. Після чого на талоні подивитися годину прийому та номер столу (номер можливих столів 22, 23, 24). Прийом відбувається на другому поверсі в приміщенні Центру надання адміністративних послуг.

Світлина від Руслан Марцінків.

З переліком документів необхідним для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон та громадянина України у формі ID-картки громадянин України можна ознайомитися на офіційному сайті ЦНАПу  у розділі «Закордонні та ID-паспорти» або звернувшись безпосередньо до адміністраторів Центру надання адміністративних послуг на консультацію.

Виготовлення паспорта у формі ІD-картки коштує 279 грн (до 20-ти робочих днів), терміново (до 10-ти робочих днів) – 366 грн. При оформленні нового паспорта громадянина України, у зв’язку із втратою або псуванням попереднього, – додатково стягується держмито у розмірі 34 грн. При досягненні 14-річного (або 16-річного) віку, перше виготовлення паспорта громадянина України у формі ІD-картки, – безкоштовне.

Світлина від Руслан Марцінків.

Вартість виготовлення біометричного паспорта громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт) становить 557,32 грн (термін виготовлення – до 20-ти робочих днів)терміновий (до 7-ми робочих днів) – 810,32 грн. У разі необхідності термінового виїзду за кордон, пов’язаної з нагальною потребою в лікуванні від’їжджаючого, від’їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого, чи смертю родича, який проживав за кордоном, а також за наявності підтверджуючих документів, закордонний паспорт може бути виготовлений у термін до 3-х робочих днів. Вартість такого паспорта становить 810,32 грн.

Оплатити вартість паспорта громадянина України для виїзду за кордон та паспорта громадянина України формі ID-картки людина може безпосередньо у адміністратора (при наявності банківської картки), скориставшись POS-терміналами, які встановлені на столах у кожного адміністратора (комісія складає 3% від суми платежу). Також на першому поверсі ЦНАПу розміщена каса банку «IdeaBank», також при вході в Центр встановлений термінал самообслуговування ПриватБанку.

Фотогалерея

З необхідним переліком документів, громадянин звертається у визначений на талоні час до визначеного столу, де адміністратор перевіряє пакет документів та реєструє адміністративну послугу з оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон або паспорта громадянина України у формі ID-картки. Громадянин на моніторі одразу бачить всі дії адміністратора та інформацію, яку вносить адміністратор до заяви-анкети і може одразу наголошувати на неточностях (якщо такі були допущені).

Світлина від Руслан Марцінків.

Одразу робиться фотографія людини, яка подає документи (можливо зробити декілька фото знімків, а людина має право обрати той, який найбільше сподобався), також береться відбиток вказівних пальців лівої та правої руки, та робиться цифровий підпис (аналогічно є можливість спробувати декілька раз).

Світлина від Руслан Марцінків.

Після заповнення заяви-анкети адміністративна послуга реєструється в програмному забезпеченні «Універсам послуг», суб’єкту звернення надається супровідна картка (опис документів) на якій зазначено термін виконання, назва адміністративної послуги, хто та коли прийняв, перелік документів, який був поданий та код зворотнього зв’язку.

Додатково друкуються ще дві супровідний картки, які кріпляться до заяви-анкети, яка передається в Івано-Франківський міський відділ ДМС. На першій супровідній картці розписується відповідальна особа Івано-Франківського міського відділу ДМС про отримання заяви-анкети. На другій супровідній картці розписується відповідальний працівник ЦНАПу, коли отримує готовий біометричний паспорт та заяву-анкету.

Про готовність паспорта суб’єкт звернення отримує смс-повідомлення, також працює «Код зворотного зв’язку», де на сайті ЦНАП в режимі реального часу можна перевірити стан розгляду документів.

Записатися на чергу також можна через офіційний сайт Центру, спланувавши візит за два тижні наперед. Громадянин може самостійно обрати зручний для нього день та час прийому. На інтернет талоні так само буде вказано номер столу та обраний час прийому.

Коли документи готові – громадянин приходить з супровідною карткою в Центр надання адміністративних послуг, бере талон на обслуговування, обираючи розділ «Закордонні та ID паспорти», далі розділ «Видача та консультація». Підходить до столу видачі (стіл номер 25), де здійснюється верифікація біометричного паспорта після чого здійснюється видача паспорта громадянину.