Результат пошуку зображень за запитом "поховання"

Розповсюджується інформація, що з 15.03.2018 поховати померлих можна буде лише після дозволу суду.

Це не зовсім відповідає дійсності. За кримінально-процесуальним кодексом України будь-яку експертизу, в тому числі судово-медичну, з 15.03.2018 призначатиме слідчий суддя. Але ж не забувайте, що експертиза проводиться лише в межах кримінального провадження! А тепер задайте собі питання: невже всі трупи «кримінальні»?

Ні. Експертиза потрібна буде у випадках насильницької смерті, а проводитиметься під час досудового розслідування лише після реєстрації повідомлення про кримінальне правопорушення! Також саме експерт видає лікарське свідоцтво про смерть, якщо вона настала внаслідок травми, отруєння, струму чи інших зовнішніх факторів; штучного аборту, який зроблено не в медзакладі; раптово у дітей віком до 1 року; якщо особа померлого не встановлена. Тому зберігайте спокій, шановні читачі!

Якщо людина померла природньою смертю, її близькі і родичі не відчують на собі дію нововведень кримінально-процесуального законодавства! Правила поховання в Україні не змінились! А якщо все ж таки доведеться слідчому звертатись до слідчого судді з клопотанням про призначення експертизи, воно розглядатиметься слідчим суддею негайно, без жодних зволікань, – пояснила в коментарі суддя Олександра Жуковська.

Також слідчий-суддя повідомила: Абсолютно всі трупи не проходять експертизу. Є ж конкретний перелік випадків, за яким саме експерт видає свідоцтво про смерть. А якщо це особа похилого віку чи людина, яка померла прямо в лікарні? Тут взагалі експертиза не потрібна, бо самі лікарі видають свідоцтво про смерть.