4FiuFNGiW9c

“Ми взяли найбільші міста області – Івано-Франківськ, Калуш та Коломию, і склали карту потенційних конфліктів інтересів. Взяли депутатів, членів їх сімей з декларацій, оцінили їхню власність – юридичні особи, ФОПи, посадові особи – і подивись, чим ці люди займаються”, – розповів Сергій Гайдей, керівник проектів обласної організації КВУ, пишуть Версії з посиланням на ГК.

Активісти кажуть: потенційний конфлікт інтересів – це ще не корупція, але часто – її джерело. Тому ситуацію треба моніторити і контролювати.

“В нашій міській раді не так багато депутатів, в яких немає жодного потенційного конфлікту інтересів – всього 12 осіб. У Коломийській, до прикладу, теж – лише 6 депутатів. По Калушу є багато конфліктів інтересів, які ми не змогли точно кваліфікувати”, – додав Максим Лисюк, голова обласного КВУ.

“По Франківську є таке загальне враження – всі депутати займаються будівництвом, і навіть ті, які раніше не займались, починають! Також серед сфер діяльності – оренда та торгівля. Якщо в тебе немає таких фірм, то ти, мабуть, неповноцінний депутат. 30 депутатів мають потенційний конфлікт інтересів”, – іронічно висловився Сергій Гайдей.

А по одному з депутатів Коломийської міської ради активісти проводитимуть розслідування, адже йому виділили земельну ділянку шляхом голосування на сесії міськради – відповідно, слід з’ясувати, чи голосував він сам за це рішення.