Теорія еволюції видів Чарльза Дарвіна отримала всесвітнє визнання і лежить в основі всієї біології. Однак окремі припущення великого дослідника час від часу піддаються критиці, пишуть Версії з посиланням на znaj. 

До числа таких зауважень належить звіт, опублікований колективом біологів , що представляють Колорадський університет в Боулдері. У поле зору дослідників потрапило питання співвідношення факторів, що впливають на географічне поширення того чи іншого виду. Вчені розглянули чинники клімату і міжвидової конкуренції.

Як Дарвін припускав, у більш “стресових” кліматичних умовах — наприклад, в сухих або холодних регіонах — ключову роль в обмеженні ареалу існування виду буде грати клімат. Однак при більш м’якому кліматі, на думку знаменитого біолога, більше значення буде мати взаємодія видів між собою — зокрема, конкуренція за ресурси.

Фахівці вирішили перевірити, наскільки припущення Чарльза Дарвіна поширюється на рослини, і з’ясували, що в цілому воно відповідає істині, проте не враховує деякі винятки. Вчені спостерігали за поширенням гібіскусів на декількох ділянках Кенії. Як з’ясувалося,що в місцях, де клімат був вологішим, важливу роль в обмеженні ареалу їх поширення грали такі фактори, як конкуренція, запилення і рослиноїдні мешканці екосистеми. У той же час, у більш сухому (нехай і не “екстремальному” кліматі) подібні фактори грали значно меншу роль.