Нагадаємо, що у Франківську мікрорайони позмагаються у створенні фільмів. Саме з цією метою організатори створили таку програму, яка дозволить всім охочим отримати необхідні знання.

Організатори очікують, що це будуть історії про те, що цікаво самим учасникам: наприклад, чийсь двір або сусідів, місцеву знаменитість, двірника, школу, парк, культове місце або, навпаки, буденні, але від того не менш цікаві події про людей чи події одного з районів міста. Про це пишуть Версії з посиланням на Репортер.

Можна знімати в будь-якому жанрі: драми, комедії, мелодрами чи навіть жахів. Для цього зовсім не обов’язково мати відповідний досвід чи дорогу техніку, адже мета проекту – відкрити доступ до кіновиробництва якомога більшій кількості жителів нашого міста.

У вересні всі учасники проекту пройдуть навчальний курс креативної документалістики від освітніх партнерів проекту – українських режисерів-документалістів. Написання сценарію, робота з камерою, світлом, звуком, монтаж – цьому всьому будуть вчити на курсі.

З вересня по листопад триватиме процес роботи над фільмами, впродовж якого на
кожному етапі – від написання сценаріїв до монтажу – учасники працюватимуть разом з менторами-експертами проекту та регулярно отримуватимуть від них професійні консультації та поради.

Результатом проекту стануть 5 короткометражних документальних фільмів про життя
нашого міста, які будуть зняті учасниками та презентовані в кінці листопада 2017 на
великому екрані за участі знімальних груп та менторів проекту. Буде визначений фільм-переможець, а всі зняті в ході проекту документальні стрічки будуть запущені в ротацію на регіональних телеканалах.

Для участі в проекті кожен може подати індивідуальну заявку або заявку від команди (до трьох чоловік) на сайті. Для цього потрібно:

1) підготувати короткий опис ідеї майбутньої короткометражки,

2) додати фото або відео, які проілюструють Вашу ідею (за бажанням)

3) записати відео-звернення з відповіддю на запитання «Чому я хочу зняти свій фільм?»