sbu

“Такі випадки справді є. Телефонують чоловіки, кажуть з Донбасу. По голосу розумієш, що їм 30-40 років. Питають лише про послуги, які тут надаємо, які розваги пропонуємо. Пояснюємо одразу, що ми не туристичне агентство. А в поселені віддаємо перевагу жінкам та дітям”, – говорить Анна Крисюк керівник центру по роботі з переселенцями.

У Координаційному логістично-інформаційному центрі розказують також про випадки зловживань гостинністю з боку біженців.

“Ситуації є різні, і люди, які приїжджають, також різні. Випадків зловживань прикарпатською гостинністю мало, але окремі є, і ми разом із департаментами ОДА та правоохоронними органами намагаємось їх вирішувати. Найбільше проблем мали з переселенцями із Криму. Вони у нас вимагали і поселення і грошей. При цьому за два місяці не хотіли шукати роботу та житло. Казали, що їм всім зобов’язана держава, так як вони біженці. Ми біженцями не займаємося, а лише переселенцями. Допомагаємо їм знайти прихисток на не короткий час. З Сходу переважно всі патріоти приїхали. Бідкаються, що не хочуть на шиї висіти. Знаходять за пару днів роботу і квартиру”, – додає Крисюк.

В Координаційному центрі ретельніше перевіряють дані про поселенців. Копії паспортних даних передають в СБУ. Там вивчають, що за людина їде на Прикарпаття, яка у нього мета і ціль.

Також просять не байдужих допомагати приїжджим. Адже через переселенців є багато жінок з малими дітьми та пенсіонерів. Їм катастрофічно бракує засобів гігієни, постільної білизни, одягу. Можна допомагати також матеріально або продуктами харчування.