Результат пошуку зображень за запитом "благодійні внески"

В травні мами франківських дошкільнят на прийомі у директора Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Ігоря Смаля в черговий раз підняли питання про побори в садочках.

Зокрема Ольга Прокопів та Наталія Коноп, чиї діти відвідують ДНЗ №12 «Струмочок», повідомили, що в їхньому садочку досі практикується збирання готівки на матеріальні потреби групи та поточний ремонт.  Хоча ще на початку року мер Франківська Руслан Марцінків публічно пообіцяв, що з міського бюджету виділять 3 мільйони на «туалетний папір та хлорку».

Також Ольга Прокопів звернулася до Ігоря Смаля з проханням розглянути її звернення, яке стосувалося проблеми фінансування ДНЗ №12.

«На наш садочок виділено 111 тисяч на матеріальне забезпечення та інвентар, проте з батьків продовжують збирати кошти на господарське утримання садочка, – повідомила Ольга Прокопів. – Команда йде від завідуючої садочка до всіх вихователів, яка доноситься до всіх на батьківських зборах».

Ольга повідомила, що в садочок потрібно закупити новий килимок та пісочницю, які вже тривалий час знаходяться в неналежному стані, що в свою чергу суперечить санітарним нормам та становить загрозу здоров’ю дітей.

«Пісочниця давно стала туалетом для собак та котів, яких там безсоромно вигулюють. А діти потім граються в тому пісочку і набираються різних паразитів, – розповіла стурбована мама вихованця ДНЗ «Струмочок». – А стосовно коврика, я почула таку відповідь: він був куплений за кошти батьків попередніх випусків. Не подобається – знімайте, хай діти граються на підлозі».

Також Ольга Прокопів поцікавилась, чи довго буде існувати це замкнене коло.

«Чому, коли я звертаюсь до завідуючої з цими проблемами, мене відправляють в департамент, я звертаюсь в департамент – мене відправляють до завідуючої?» – запитала в головного освітянина жінка.

Головний бухгалтер Департаменту освіти, яку також запросили на зустріч, повідомила, що ДНЗ №12 – на самофінансуванні. Фінансами керує директор садка і вона вирішує, куди і які кошти потрібно витрачати.

Голова ГО «Мами Прикарпаття» Мар’яна Вершиніна, яка прийшла підтримати батьків, зауважила, що в місті зберігається практика неконтрольованого збору готівкових коштів.

Ігор Смаль повідомив, що неодноразово на нарадах директорам повідомляли про заборону збирати готівку в садочках та школах.

«Всім чітко було доведено, що це заборонено», – прокоментував головний освітянин міста.

В результаті на прийомі домовились провести збори безпосередньо в ДНЗ №12, де обговорять всі «наболілі» питання.

Збори в садочку відбулися 2 червня. Ігор Смаль розпочав з питання про благодійні внески.

«Збір благодійних коштів – питання болюче для всіх навчальних закладів нашого міста. Благодійні внески не заборонені, і такі внески використовуються в усіх закладах освіти не лише нашого міста, але й України, та по великому рахунку й багатьох інших країн, – каже Ігор Смаль. – Інше питання: «Як вони збираються?» Є благодійні фонди, є активна частина батьків, які займаються збором цих коштів, слідкують за їх використанням. Це все має бути добровільно».

Результат пошуку зображень за запитом "Ігор Смаль Франківськ"

Ігор Смаль

Щодо інших проблем, які на думку головного освітянина «більшою чи меншою мірою стосувались дрібних побутових питань», то навіть «якби усі бюджетні кошти міста були направлені на освіту, все одно їх би було недостатньо».

Завідуюча ДНЗ «Струмочок» прозвітувала про використання згаданих на прийомі 111 тисяч гривень, та повідомила, що Департаментом додатково було виділено 50 тисяч на ремонт даху.

«На такі необхідні потреби, як килими, спецодяг, методичні посібники, іграшки, меблі, столовий посуд, споруди на майданчиках, тіньові завіси і багато чого іншого коштів не вистачає», – відмітила керівник садочка Валентина Глиджук.

Присутні батьки зауважили, що задоволені роботою дошкільної установи в цілому та роботою вихователів зокрема, тому не дозволять «поливати їх брудом».

«Я знаю, який бюджет у освіті, бо сама бухгалтер, без допомоги батьків садочки не будуть нормально існувати», – виступила ще одна мама групи.

Після довгих дискусій батьки до консенсусу не дійшли і просто покинули зібрання.

А днями з’явилась інформація про те, що благодійні внески батьків узаконять та забезпечать звітність кожної копійки і прозорість процесу. Адже чинна система батьківських внесків, які до речі іноді вони самі й ініціюють, деколи збоїть. Буває так, що гроші збирають на те, за що вже заплатила держава.

«Ми вважаємо, що повинна бути прозорість використання цих коштів, контроль батьків», – каже міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Всі грошові операції мають бути опубліковані на сайті кожного закладу. Тоді адміністрації шкіл не зможуть нічого вимагати від батьків, а ті чітко знатимуть, на що пішли їхні внески.

Відео каналу ICTV