news-image: Близько 16 тисяч прикарпатців проживають у зоні можливого хімічного зараження

Про це сьогодні йшлося на засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

За словами начальника відділу цивільного захисту населення Олександра Черняка вартість одного протигазу російського виробництва складає 1200 гривень, однак його в Україну вже не привозять. І на переконання Черняка, купувати їх у Росії не є доцільним. Натоміть один протигаз європейського виробництва вартує від 80 до 120 євро.

«За максимальними розрахунками у зоні можливого хімічного зараження проживає близько 16 тисяч прикарпатців. У цій зоні знаходяться громадяни, які проживають біля м’ясокомбінату у місті Івано-Франківську, а також жителі міста Калуша та Калуського району, які проживають у можливій зоні хімічного забруднення  «Карпатнафтохіму». Інші райони міста та області в такі зони не попадають» – розповів Олександр Черняк.

Однак, не всі мешканці зони можливого хімічного зараження забезпечені засобами захисту, їх має тільки працююче населення.

Проте, як зауважив перший заступник голови ОДА Володимир Семко відповідні кошти на закупівлю засобів індивідуального захисту для непрацюючого населення мають бути включені в міському бюджеті.

«Кошти для закупівлі засобів індивідуального захисту для цієї категорії населення доречно і навіть треба включити», – вважає Володимир Семко.