korupciya_0

“У червні цього року міністерство юстиції заснувало електронні торги. Пан Троценко, користуючись погрішностями в роботі підприємців з банками, без повідомлень оцінює вартість тієї чи іншої будівлі чи іпотеки, самостійно виставляє на торги і за ціну в 10 разів дешевшу продає”, – розповів Валєнтієв на зустрічі голови Івано-Франківської облдержадміністрації з представниками громадських організацій та політичних партій області.

Нагадаємо, система електронних торгів арештованим майном стартувала 1 травня 2014 року в чотирьох пілотних регіонах: Вінницькій, Дніпропетровській, Львівській областях і у Києві. У червні рішенням Уряду пілотний проект поширено ще на 6 регіонів: Запорізьку, Івано-Франківську, Київську, Одеську, Харківську та Чернігівську області. За перший місяць торгів було проведено 262 аукціони, на яких реалізовано 153 лоти загальною вартістю майже 13 млн гривень. У системі електронних торгів арештованого майна сьогодні в Івано-Франківській області зареєствровано 285 лотів.

За словами Валєнтієва, в судах це питання практично вирішити неможливо.

“Суди як були корумповані, так і залишаються. Банки без всяких причин піднімають проценти, до 32% в гривні, до 24% – у валюті, тим самим збільшуючи процентну ставку, – каже підприємець. – Є яка-небудь управа на ці банки, виконавчі служби, суди, щоб можна було розвивати дальше підприємництво?”

Голова облдержадміністрації Олег Гончарук обіцяв це питання взяти під особистий контроль.