7

Івано-Франківська міська рада двома своїми рішеннями «підгнала» обидві земельні ділянки під потреби забудівника. Будівельний скандал погас так ж миттєво, як і розгорівся сам будівельний конфлікт. Тим часом, будівництво на Довгій, 18Б триває і сягнуло уже 4 поверхів. Про це пишуть Версії  з посиланням на Побудовано.

1

 Земля ТОВ «Івано-Франківський торговий дім» по вул.Довга, 20  має площу 0.1415 га. На ній фірма раніше вже збудувала один будинок. Цільове призначення цієї землі донедавна було – для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), а згідно державних будівельних норм, максимальна поверховість будівель на таких ділянках – 4 поверхи. Яким чином тоді там збудовано дев’ятиповерхівку і до цього часу велося будівництво ще одного восьмиповерховго будинку – невідомо.

Окрім цього, ОСББ «Довга 18Б» ввело в оману депутатів міської ради – ця юридична особа отримала землю під обслуговування будинку, якого по-факту не існує. Адже будинок знесли.

Цільове призначення ділянки – для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку. Між ОСББ «Довга 18Б» та забудівником укладено договір. Так фірма «Івано-Франківський торговий дім» отримала право на будівництво.

Знесенений будинок, на який зареєстровано ОСББ «Довга 18Б» (станом на 01.05.2015р)

2

територія будівництва на карті

3

Відповідно до генплану міста, будівництво розпочате в санітарно-захисній зоні. А в таких зонах будівництво житлових будівель ЗАБОРОНЕНО.

чинний генплан міста

5

Містобудівні умови були видані даному об’єкту 27 квітня поточного року. Там зазначаються вимоги, які слід зробити до початку будівництва. Наприклад, змінити цільове призначення земельних ділянок у відповідності до намірів будівництва та генплану. А цього так і не було зроблено перед початок будівельних робіт. Адже, як ми писали вище, одна із земельних ділянок до листопада цього року була присадибною.

Декларація про початок будівельних робіт була видана у травні поточного року. Цікавим є те, що в декларації йде мова тільки про дві ділянки під забудову, а в містобудівних умовах – про три.

11 березня 2016 року Івано-Франківська міськрада прийняла рішення затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки Об’єднанню співвласників багатоквартирного будинку «Довга, 18-б» площею 0,0989 га, по вул. Довгій, 18-б для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку, з передачею її у власність.

Згодом, в серпні 2016 року міська влада затвердила проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, цільове призначення якої змінюється з будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) на будівництво та обслуговування багатоквартирного житлового будинку, товариству з обмеженою відповідальністю «Івано-Франківський торговий дім» площею 0,1415 га (в тому числі: 0,0765 га з сервітутними обмеження проходження інженерних мереж) на вул. Довгій, 20-б з передачею її у власність для вказаних потреб.

Виходить, міська рада змінила цільове призначення землі по вул. Довгій під будівництво багатоквартирного будинку, яке вже по факту там ведеться. На даний момент, ведуться будівельні роботи 4-го поверху. До того ж, на території саме цієї ділянки розташований уже збудований багатоквартирний будинок, тієї ж фірми – ТОВ «Івано-Франківський торговий сервіс». Хоч земля і не була призначена для багатоповерхівок.

6

Будівництво на Довгій, 18Б має статус «скандальної забудови» за рахунок мешканців сусідніх будинків, які раніше виступали проти будівництва багатоповерхівки. Проте у серпні місяці цього року забудівник земельної ділянки на куті вулиць Довга – Чиста зробив пропозицію, від якої активісти не змогли відмовитися.

Протягом липня 2016 року неодноразово зверталися за допомогою у висвітленні будівельних порушень до франківських ЗМІ. Після повідомлень в інтернет-виданнях проект «Побудовано в Івано-Франківську» відреагував на скаргу жителів будинків по вулиці Чиста щодо будівництва на Довгі 18Б та провів власний аналіз наявної документації. При перевірці, ми виявили цікаві факти: діюче ОСББ неіснуючого будинку, сумнівну документацію та інші порушення.

Франківці, які вимагали зупинити будівництво, на одному із засідань Івано-Франківського МВК змусили втрутитися у конфлікт міського голову Руслана Марцінківа. 21 липня сусіди скандального будівництва багатоповерхівки на розі вулиць Довга-Чиста на засіданні МВК звернулися до міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа з проханням зупинити будівництво. В ході розмови, Руслан Марцінків повідомив, що ознайомився з проблемою у публікації «Міфічне ОСББ та забудова санітарної зони – черговий будівельний скандал», яку команда «Побудовано в Івано-Франківську» підготувала раніше.

Додатково, представник ініціативної групи повідомив, що мешканці раніше зверталися в Управління ДАБІ в області. ДАБІ офіційно відповіло людям, що дозвіл на перевірку даного об’єкту відсутній. Міський голова пообіцяв активістам, що звернеться до прокуратури з вимогою перевірити будівництво на Довгій, 18Б та відреагувати на бездіяльність Управління ДАБІ в області.

Станом на середину серпня 2016 року, забудівник встиг звести 2 поверхи. Тож будівництво скандального багатоквартирного житлового будинку з незрозумілих раніше причин тривало попри скарги активістів та заяв міського голови Руслана Марцінківа про особисте звернення в Управління ДАБІ.

Як стало відомо, активісти, після гучного протесту і показової боротьби із будівництвом, легко пішли на компроміс із забудівником. Відтак, обіцяних радикальних дій міська влада не реалізувала, а правоохоронні органи не відреагували.

На сьогодні, будівництво уже сягнуло 4 поверхів, а сам будівельний конфлікт згас так же швидко, як і розгорівся.

7