«Працюючи над використанням альтернативних джерел енергії, керівництво курорту намагається зменшити нашу залежність від традиційних джерел енергії, таких як природний газ і навіть електропостачання. Новітні технології дозволяють стовідсотково забезпечити усі об’єкти курорту «Буковель» електроенергією, опаленням і гарячим водопостачанням завдяки використанню альтернативних джерел електроенергії. В майбутньому плануємо повністю стати незалежними від традиційних джерел енергії», – підкреслив А. Кір’янов.

bukovel bukovel

Це вже 5-й візит представників Польщі на Прикарпаття у рамках проекту “Студентська ініціатива. Вектор енергозбереження”, який фінансують із фондів Єврокомісії. Таким чином популяризують підвищення енергоефективності й трансферу наукових технологій до бізнесу та повсякденного життя.

«Було цікаво побачити наочно, яким чином на курорті «Буковель» впроваджують новітні технології. Ми приємно здивовані побаченим. Не можу навіть сказати чи є серед польських туристичних об’єктів подібний, що в таких масштабах впроваджував би в нас подібні технології», –  наголосив Віктор Свінціцький, представник адміністрації м.Люблін (Польща).

Фахівці туркомплексу працюють над проектами, що дозволять у майбутньому отримати максимум альтернативної енергії з вітру, сонця, води та надр землі.

bukovel

DSC_0180

На сьогодні, одним з найбільш перспективних проектів є використання штучних озер курорту. Нещодавно збудоване, одне з найбільших штучних гірських озер Європи, загальним об’ємом близько півмільйона кубічних метрів води, яке влітку стало чудовою зоною відпочинку для відвідувачів курорту, планують використовувати не лише для виробництва снігу, але й для забезпечення теплом та гарячим водопостачанням об’єктів ТК «Буковель».

Проект по використаннюенергії, який розробляється на базі усіх наявних на курорті озер є унікальним, навіть для іноземних спеціалістів та по потужності не має аналогів у світі.