дцп

Нову соціальну програму в співпраці з курортом започаткував народний депутат Олександр Шевченко, йдеться в сюжеті ТСН.

Першими “Буковель” на гостинність перевіряють 34 відпочивальники. Найменшому з них 2 роки, найстаршому – 22. Усі мають дитячий церебральний параліч. Батьки кажуть – життя їхніх “особливих” дітей фактично обмежене чотирма стінами дому та центру соціально-психологічної реабілітації. Тож поїздку в гори порівнюють із цілющим еліксиром.

“Вони відриваються від дому, попадають в геть інший колектив, який оновлює їх, вони набираються нових вражень і якогось нового досвіду”, – каже мама хворої дитини Надія Оперук.

Кожен із 7 днів, які дітлахи проводять на курорті, насичений процедурами. Тут і водотерапія, масаж, релакс у соляній печері. Навіть малювання не їхня забаганка – це арт-терапія. Але, за словами батьків, найбільше задоволення “особливі” відпочивальники дістають від катання на конях.

“Вони так розслабляються. Дитина як їде на коні, в неї рухаються всі м’язи одночасно. Значить, це є массаж”, – каже керівник оздоровчо-реабілітаційного табору Микола Полагей.

Щодня в розпорядку ігри та конкурси. Волонтери ні на мить не залишають “особливих” дітей. “Ми для них мусимо якусь частину свого серця відкрити. Вони найбільше це відчувають. І найбільше це тепло віддають нам, всім оточуючим”, – каже волонтер Михайло Волосюк.

Соціальна програма для дітей із ДЦП триватиме до кінця жовтня. За цей час набратися здоров’я на “Буковелі” зможуть чотири сотні “особливих” дітей.

“Дуже важливо, щоб для дітей з ДЦП була соціалізація, пристосування до суспільства, контакти з іншими людьми, дітьми. Відповідно, “Буковель” є найкращим місце, де є і природа, і спілкування з іншими людьми, аби ці люди відчували себе такими ж, як інші”, – сказав народний депутат України Олександр Шевченко.