Мета таких заходів – інформувати жителів громади про процеси децентралізації, які відбуваються в Україні, області та їхній потенційній громаді. Регіональні консультанти АМУ виступили перед учасниками зустрічі і докладно розповіли про процедуру об’єднання, фінансові переваги від об’єднання, зміни в децентралізаційному законодавстві тощо. Своєю чергою учасники зустрічі ставили чимало посутніх запитань експертам щодо децентралізаційної реформи. Про це пишуть Версії з посиланням на Курс.

Очевидно, що люди чітко розуміють потребу об’єднання громад, оскільки це шлях до самостійності та розвитку сільських територій.

За словами регіонального консультанта з юридичних питань (проект “ПУЛЬС”, який впроваджує Асоціація міст України за підтримки USAID) Марії Баран, Брошнів-Осадська ОТГ уже на порозі об’єднання і має значні фінансові переваги. За попередніми підрахунками, після утворення Брошнів-Осадської ОТГ загальний обсяг її бюджету становитиме приблизно 40 млн грн, з яких власні надходження – понад 21 млн грн. Ця громада буде фінансово спроможною.

“Інтереси громади перемагають. Брошнів-Осадська ОТГ на фініші об’єднання”, – підкреслила Марія Баран.

Ініціатор об’єднання голова Брошів-Осадської селищної ради Іван Шикеринець наголосив: “Нарешті ми на повороті до фінішної прямої. Перед населеними пунктами, які належать до потенційної Брошнів-Осадської ОТГ, невдовзі відкриється чимало можливостей перспективного розвитку”.

Також було роздано інформаційні матеріали, які підготували експерти АМУ.