Українські “хрущовки” почнуть масово обвалюватися вже через 10 років.

Незаконне перепланування, індивідуальне утеплення, інші втручання у початкову конструкцію будинків та, нарешті, шановний вік – скоро призведуть до масової руйнації “хрущовок”, йдеться у сюжеті програми “Територія обману”.

У 2012 році в Луцьку через незаконне перепланування квартир обвалився 5-поверховий будинок. Й такі випадки – не поодинокі. Часто-густо українські будинки валяться не від вибуху побутового газу чи помилок при будуванні, а саме через знищення мешканцями опорних стін.

Як з’ясували журналісти “Території обману”, зруйнувати будь-яку опорну стіну можна за 1000 грн. Доморощені майстри залюбки візьмуться ламати навіть стіну у панельному домі. І, звичайно, без жодного дозвільного документу. Найчастіше обвалюються так звані “хрущовки”. Побудовані у середині 50-х років минулого століття, вони вже не витримують випробовування часом.

А численні втручання мешканців у конструкцію своїх квартир щодня вкорочують віку старим будівлям.

До того ж, будинки у середині 50-х часто зводили не професійні будівельники, а самі майбутні щасливі власники квартир. Та й планували “хрущовки” як тимчасове житло. Тоді, за часів Микити Сергійовича, мало хто думав, що і у 21 столітті в них будуть жити люди, пише Gazeta.ua.

“Максимальний строк експлуатації “хрущовки” – це 75 років. І це, якщо в ідеальних умовах. Якщо ніхто не робив перепланування, якщо ніхто не утеплював лише свій шматочок в будинку”, – стверджує керівник студії дизайну інтер’єру Дмитро Медяник.

На його думку, “хрущовки” мають простояти ще не більше 10 років та десь до 2020 року масово почнуть обвалюватися.