1

Серед 9 проектів, які відібрали для участі в програмі, була також Верхнянська ОТГ. На початковому етапі планувалося проведення водогону тільки в селі Верхня, пишуть Версії.

Але коли голова громади представив проектно-кошторисну документацію на 2,5 мільйони гривень, то представники DESPRO навіть хотіли відмовитись від реалізації проекту саме в цьому селі.

Адже на Прикарпатті уже була схожа ситуація з проектно-кошторисною документацією в Старому Лисці. Тоді на заміну «економічно невиправдному об’єкту» вибрали село Тростянець Долинського району, де на даний момент водогін уже майже готовий.

«У Верхні спочатку не хотіли, але ми дуже ретельно натякали, що треба переробити проект, бо в попередньому ціна суттєво завищена. 4,1 км водогону ніяк не можуть коштувати 2,5 мільйони,» – прокоментував В’ячеслав Козак, експерт проекту DESPRO з питань децентралізації та соціальної мобілізації. Після такого натиску керівництво ОТГ таки погодилось знайти іншого підрядника і в результаті новий проект вийшов втричі дешевший – 832 тисячі гривень.

Відтак з’явилися вільні кошти, тож в DESPRO вирішили провести ще один водогін в сусідньому селі, яке входить до цієї ж ОТГ – Станьковій. Крім водогону на 3,8 км тут планують зробити свердловину та встановити насосну станцію.

«Наразі проект тільки замовлений, точна сума буде відома тільки в кінці жовтня. Але, думаю, що в 1,2 мільйони ми можемо вкластися», – заявила Олена Козлюк, експерт DESPRO. За умовами програми «Сільське питне водопостачання: від ідеї – до реалізації» проекти реалізовуються при співфінансуванні з місцевою владою 50% на 50%, тож водогін у Станьковій з’явиться, якщо в бюджеті знайдуть 600 тисяч гривень.