news-image: Франківський забудівник зводить "поверхи-нелегали" та замітає сліди?
 Мова йшла про будівництво на вулиці Каменярів 8. До слова, іванофранківці неодноразово скаржились на те, що в місті нікому навести лад з самовільним будівництвом.

Відтак, кореспонденту “Бліц-Інфо” в Управлінні Дерархбудконтролю Івано-Франківської області повідомили, що по даній адресі було ще й особисте звернення від франківця у травні цього року.

«Тож там була комісія, яка провела й відповідну перевірку. По пам’яті пригадую, що на дане будівництво є дозвільні документи. Там є архітектурно-планувальне завдання, але воно є там на 3 поверхи», – зазначив начальник інспекційного відділу Володимир Кобилянський.

Натомість інспектор, який власне і здійснював перевірку цього будівництва каже, що там дозвіл на 5 поверхів з Департаменту архітектури і містобудування.

Інформацію ж, яку раніше кореспонденту “Бліц-Інфо” надали в Департаменті містобудування та архітектури, перевіряючий інспектор з ДАБІ спростував, мовляв, «в них регулярно спочатку щось видають, а потім в них нема».

Нагадуємо, в Департаменті містобудування та архітектури виконавчого комітету Івано-Франківської міськради кореспонденту “Бліц-Інфо” повідомили, що це будівництво п’ятиповерхового багатоквартирного житлового будинку на власній земельній ділянці з облаштуванням дитячих та господарських майданчиків ще у 2008 році було дозволене виконкомом.

Однак пізніше в 2011 році розглянувши звернення громадян та юридичних осіб, виконком вирішив внести зміни у цей проект. А саме, зменшити дозволену поверховість з п’яти до трьох.

Та все ж в Управлінні ДАБІ Івано-Франківської області кореспонденту «Бліц-Інфо» вдалось отримати інформацію про дозвільний документ на початок робіт. За ни, власник земельної ділянки має право на будівництво трьохповерхового багатоквартирного житлового будинку на 12 квартир. Відповідний дозвіл є в реєстрі ДАБІ Івано-Франківської області від 9.11.2012 року.

Однак, Володимир Кобилянський зазначив, якщо вже збудували вище тоді там є питання. Хоча наразі управлінець каже, що немає можливості впливу на ситуацію.

До кінця року в Управлінні, так би мовити, «зв’язані руки». Адже, перевірки підприємств, установ  та організацій, фізичних осіб – підприємців контролюючими органами здійснюються протягом серпня – грудня 2014 року виключно з дозволу Кабміну або за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки. А це, за словами Володимира Кобилянського, дає можливість деяким недобросовісним підприємцям «розгулятись».

«Знаючи, що ми не маємо права зараз проводити якісь дії, люди «розпоясались». Вони знають, що ми не можемо їх перевіряти до 31 грудня без відповідного дозволу Кабміну. Якщо би ми це робили – то для нас це автоматично стає зловживанням службового становища. Тому, навіть, коли до нас поступають звернення чи скарги, ми виходимо на перевірку, але пишемо, що у зв’язку встановленням, що це юридична особа-підприємець, ми не можемо провести перевірку згідно відповідного Закону», – підсумував управлінець.

А тим часом, небайдужим мешканцям прилеглих вулиць, котрі підняли на обговорення проблемну багатоповерхівку погрожують судом. Однак, спершу повчають, мовляв не мав франківець права «фотографувати чужу будівлю та виставляти фото в соцмережі”. Крім того, обурений світлинами будівлі чоловік впевнено заявляє, що «дозвільні документи видані на 5-типоверхову будівлю, а будується 4-поверховий з «масандрою».

Варто також зазначити, що інформаційний щит з чітко намальованим трьохповерховим проектом будівлі нещодавно безслідно зник. Та все ж на сайтах новобудов Івано-Франківська ще можна побачити проект на трьохповерхову будівлю. І квартири так продають.