Відомо, хто будуватиме біогазову станцію на полігоні у Рибному

Як повідомив виданню “Галицький кореспондент” директор КП “Полігон” Юрій Мороз, члени комісії оглянули об’єкти, які збудували фірми-учасники конкурсу. Після огляду та детального вивчення документів переможцем оголосили чернігівську компанію “Кліар Енерджі”, пишуть Версії.

Тож до дня міста у Рибному з’явиться бігазова установка. Вона вироблятиме і продаватиме енергію за “зеленим тарифом” і певний відсоток віддаватиме КП “Полігон”. Така установка убезпечить сміттєзвалище від накопичення біогазу та можливих загорань.

Нагадаємо,   у комунальному підприємстві  “Полігон” 2 лютого відбулося розкриття пропозицій конкурсу на виконання дегазаційних робіт на полігоні твердих побутових відходів поблизу села Рибного. Йдеться про встановлення там обладнання, яке перероблятиме біогаз на електроенергію. На конкурс подалися дві фірми “ЛНК” (з головним офісом у Києві) та “Clear Energy ” (Чернігівська область).

Оголошення результатів конкурсу перенесли на 9 лютого, тому що члени комісії виявили невідповідність у довідках підприємств про наявність судових справ.

Раніше заступниця директора “Кліар Енерджі” Наталія Корельська  розповіла журналістам, що їхня фірма на енергоринку країни працює вже два роки. А  минулоріч  побудувала найбільшу в Україні станцію, що працює на біомасі. За її словами, якщо фірма виграє конкурс, то готова запустити біогазову установку вже 1 травня. Й інвестувати у проект до 50 мільйонів гривень.

“Це буде і будівництво комплексу для збирання біогазу -комплексної інженерної споруди, це буде і прокладання електромережі до полігону”, – зазначила Корельська