В Івано-Франківську розробляють новий Порядок проведення пасажирських перевезень

Цей Порядок встановлює вимоги до перевізників, такі як охайний вигляд водіїв, заборона їм слухати музику, обладнання автобусів пристроями GPS-навігації та відеореєстрації, запровадження квитків єдиного зразка та компостерів для них. На основі цього проекту буде проведено конкурс серед підприємців на надання послуг з перевезень у місті.

На громадських слуханнях розробників документу попросили чіткіше прописати вимоги до перевізників. Наприклад, в що саме повинні одягатися водії. Також звучало прохання додатково зазначити, що в маршрутках мають бути дотримані всі санітарні вимоги, мають бути чисті вікна, підлога, сидіння і поручні, вони не повинні бути такими, як зараз.

Розробники порядку з Департаменту комунального господарства транспорту і звязку зазначили, що намагаються знайти компроміс між перевізниками і громадськістю. Однак зараз впровадження, наприклад,  GPS-навігації буде дорого коштувати:  мінімум 1700 гривень на одну маршрутку, а її обслуговування обійдеться у 80 гривень на місяць. Під час проведення окремого конкурсу для таких систем будуть шукати найвигідніший варіант.