snigopad

Про це йшлося на нараді в обласному управлінні ДСНС щодо стану готовності служб цивільного захисту до реагування на надзвичайні ситуації на об’єктах життєзабезпечення в зимовий період.

За статистикою, однією із найбільш характерних для Прикарпаття надзвичайних ситуацій у зимові місяці є снігові замети.

Як відомо, в область йдуть циклони, що спричинять хуртовини і збільшення снігового покрову до 40 сантиметрів.

Для ліквідації надзвичайних подій, притаманних зимовому періоду, різні установи та організації Івано-Франківщини готові залучати більше двох тисяч чоловік та майже півтисячі одиниць техніки. Такі дані на нараді представив  Віталій Малоглова – заступник начальника відділу реагування на надзвичайні ситуації Управління ДСНС в області.

На території області визначено 32 місця для стоянки транспорту на випадок погіршення погодних умов.

Рятувальниками організовано підготовку інженерної і спеціальної техніки, автомобіля мобільно-оперативної групи та мобільного пункту життєзабезпечення, автомобілів підвищеної прохідності для використання як тягачів. Також — пересувних електростанцій, пунктів обігріву та життєзабезпечення.

До слова, в Івано-Франківську для очищення вулиць від снігу є напоготові 22 одиниці техніки та близько 80 прибиральників, однак ці ресурси є недостатніми для якісної роботи.

У ДСНС області сформовано позаштатну групу газоелектрозварювальних робіт.  Вони надаватимуть  допомогу аварійно-відновлювальним бригадам служб цивільного захисту.

Крім того, проведено розрахунок сил і засобів для забезпечення безперебійного сполучення на Вишківському та Яблуницькому гірських перевалах під час несприятливих погодних умов.