Згідно пропонованої стратегії ділянка в 11 га., яка нині є навколо споруди стадіону, має бути реконструйована у невелке спортмістечко із декількома полями, критими залами, готелем, закладом харчування та іншою відповідною інфраструктурою.

 

“Ми залишаємо наш стадіон Рух, як такий. Ми адаптовуємо його під легкоатлетичні змагання міжнародного і обласного значення. Ми розвиваємо довкола стадіону відкритий легкоатлетичний сектор. Ми бачимо в єдиному комплексі критий легкоатлетичний зал. Бачимо універсальний зал – манеж, який слугуватиме і для спортивних закладів, і для шоу-програм, і як виставковий зал. Доцільним буде готель, ресторан, фінтес-заклади. Це будуть заклад для тих, хто професійно займається спортом і для аматорів. Будуть і багатофункціональні відкриті майданчики. Мають бути нормальні місця для заїзду транспорту”, – розповів Панасюк.

 

За попередніми розрахунками, вартість усіх робіт складатиме 250 млн.грн. Окупитися вони мали б 10 років.

 

Чиновники розуміють, що кошти великі і місто їх немає. Втім сподіваються, якщо міська рада дасть добро, то можна буде звертатися до міжнародних інвесторів, або ж писати грантові програми у європейські інституції.

 

“Проведений аналіз ефективності проекту і попередні економічні розрахунки засвідчили, якщо ми максимально використовуватимемо усі сектори, то окупність становить 10 років, – наголосив заступник міського голови. – Я розумію, що ми не маємо таких коштів, що це стратегічне бачення. Але для того, щоб ми виходили із цим до грантодавців нам потрібно чи схвалюється така пропозиція депутатським корпусом, чи ви вбачаєте якісь інші кроки на цьому шляху”.

 

 

Специфікою комплексу стане його орієнтація на розвиток легкоатлетичних видів спорту. Чиновники від спорту кажуть, що після втратою України Криму, де була єдина база для розвитку легкої атлетики в Україні, Івано-Франківськ має усі шанси стати центром розвитку саме цього виду спорту. Відтак, є і підтримка із сторони Федерації легкогої атлетики України. Щоправда, поки що тільки з інвентарем.

 

“Ідея була в тому, що такого центру в Україні немає. Також, на відміну від усіх видів спорту, що розвиваються в Україні, місто Івано-Франківськ за часи усієї незалежності представляють саме легкоатлети. Це престиж держави. Також Федерація легкої атлетики готова розвивати це тому, що поруч Карпати. У нас є відповідна територія”, – розповів голова комітету фізкультури і спорту міської ради Віталій Метешко.

 

 

Після тривалої дискусії, голова комісії з питань промисловості, підприємництва, стратегічного розвитку міста, інвестицій та туризму Олександр Бубен запропонував доопрацювати проект. Члени комісії порадили ініціаторам визначити черговість виконання робіт, ознайомитися із досвідом європейських країн і вже тоді знову повернутися до даного питання.

 

Наразі ж стан стадіону Рух не є прибутковим. Нещодавно сесією міської ради його було повернуто у власність громади міста. На утримання споруди в рік витрачається 1 млн.грн. Заробляють кошти за рахунок проведення концертів, деяких футбольних клубів, що тренуються на полі, приїжджого цирку і плати за розташування інтернет-вийшки на території. Майже 400 тис.грн. в рік – дотація з міського бюджету.