news-image: Чи безпечні для здоров`я кавуни та дині на івано-франківських ринках?
 Попри те, що вигляд ягід достатньо привабливий, вони можуть бути шкідливими для здоров’я через великий вміст нітратів, пестицидів, важких металів та інших небезпечних хімічних елементів, що можуть викликати важкі отруєння.

Кореспондент «Бліц-Інфо» вирішив з’ясувати чи безпечні для здоров’я франківців дині та кавуни завезені на центральний ринок?

Як повідомила в.о завідувача рослинної лабораторії Броніслава Бунжукова, на франківському ринку кожну партію дині та кавунів працівники лабораторії перевіряють на вміст нітратів.

«Ми маємо нітроміри, якими  вимірюємо допустиму норму нітратів у баштанних. Перевірку здійснюємо з кожної партії, адже з ринку дині та кавуни потрапляють не тільки на стіл окремої родини, їх закуповують для дитячих санаторіїв, кафе та ресторанів», – зазначила фахівець.

Однак, Броніслава Семенівна запевняє, що попри постійні перевірки на вміст нітратів та інших шкідливих елементів, найкраще купувати дині та кавуни всередині серпня.  Крім того, це найоптимальніший час  їх вживання для дітей.

«Зараз ми маємо баштанні тепличні, або як правильно називати – захищеного ґрунту – це не та ягода, яка дозріває сама. Перші дослідження кавунів та дині, які ми проводили в липні показували граниицю допустимої норми нітратів. Для кавунів на 1 кг – це 60 мг,  дині – 90мг на 1 кг. Проте, жодної партії забракованої не було», – наголошує пані Броніслава.

Та якщо вам кортить поласувати соковитою ягодою вже в липні, але боїтеся за своє здоров’я, вимагайте у продавців кавунів та дині експертний висновок на нітрати. Фахівці стверджують, що продавець зобов’язаний показати документ. Або ж, як варіант, можна звернутися безпосередньо в лабораторію і протестувати куплений товар.