3

Це спільний проект Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника і Варшавського університету. Важливий він і для Верховинського району, і для Прикарпаття — і як науковий об’єкт, і як туристичний, і як історичний, інформує Івано-Франківська ОДТРК “Карпати”.

Відповідальний за реалізацію проекту Василь Гондурак розповідає, що на сьогодні лише йде підготовка документів. Коштів на повноцінне відновлення об’єкта бракує, хоча плани на майбутнє великі:

“Поки що єдине, що робиться, – підготовка документів. Ще не завершена документація на отримання свідоцтва на право власності на будинок як державну форму власності. Цим займається і університет, і депутати Верховної Ради. Документи зараз знаходяться в Фонді державного майна і Міністерстві екології.

Основне, що зроблено у минулому році, – це покрито обсерваторію мідною бляхою так, як це було з самого початку. А зараз йде питання відновлення приміщень для нормальної роботи і їх охорони, подача живлення – щоб було світло, вода. Оцим і будемо займатись”, – розповідає Василь Гондурак.

Фінансування залишає бажати кращого, адже для відновлення обсерваторії потрібен інвестор. Тому ініціатори продовжують пошук джерел фінансування.