http://mtr.rl0.ru/upload/6/86/22d63fd9f4a71bb0febf296a1f090.jpeg

 

Місто розділять на три сектори: центр, зона, прилегла до центру та окраїна. Послуга паркування в кожному секторі матиме іншу вартість.

 

Чим ближче до центру, тим дорожче. Наразі планується, що тариф не перевищуватиме 8 грн за годину. Цінова різниця між секторами становитиме близько 2 грн.

 

Також мають придбати від 10 до 15 паркоматів. Кількість паркоматів, які розмістять у кожному окремому секторі, залежатиме від його розмірів. Приміром, на зону центру припаде найменше паркоматів, оскільки і масштаб цього району невеликий.

 

Варто зазначити і про систему контролю за сплатою послуг паркування. За відсутності чека з паркомату під лобовим склом автівки водія, контролер виписує йому штраф – вартість години паркування зростає в десять разів.

 

Окрім цього, на всіх в’їздах в Івано-Франківськ створять спеціальні паркувальні зони – великі майданчики, де водії зможуть залишати машину на тривалий час за мінімальну плату.

 

Михайло Смушак пояснив, що реформування концепції паркування перш за все має на меті розвантажити авторух насамперед у центральній частині міста (адже вища плата за послугу паркування стимулюватиме залишити транспортний засіб на майданчиках в інших секторах). Також ідеться про впорядкування системи паркування за допомогою паркоматів, як це прописано в законі України. Ще одним фактором необхідності є наповнення міського бюджету.

 

Вище описана концепція ще має пройти громадські слухання, а потім – затвердження на сесії. Михайло Смушак прогнозує, що нова система паркування в Івано-Франківську буде цілковито впроваджена вже до нового року, пише Бліц – інфо.